czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Katowicach

Usuwanie odcisków w Katowicach

Odciski potrafią znacznie utrudnić codzienne życie, powodując silny ból i dyskomfort. Osoba cierpiąca na tę dolegliwość na kłopoty z chodzeniem, a przypadkowe urażenie odcisku jest niezwykle nieprzyjemnym doznaniem. Dlatego też warto szybko udać się do lekarza, który sprawnie usunie odcisk i przywróci dobre samopoczucie. Usuwanie odcisków u podologa jest szybkie, bezbolesne i bezpieczne, a w dodatku specjalista może doradzić co zrobić, by problem więcej nie powrócił.Jeśli chodzi o usuwanie odcisków Katowice są dobrą lokalizacją. Nie ma potrzeby by szukać daleko.

Jak tworzą się odciski?

Odcisk to właściwie gruba, zrogowaciała skóra, powstała w wyniku stałego nacisku na pewną partię stopy. Komórki rogowe tworzą się głównie u osób, które cierpią na płaskostopie podłużne albo poprzeczne. Z powodu niewłaściwego rozkładania się ciężaru ciała na stopie jeden obszar jest nieustannie uciskany. Zwykle zlokalizowane są na przodostopiu, grzbietowej stronie palców lub między palcami stóp. Oprócz wad postawy przyczyną odcisków bywa też źle dopasowane, zbyt małe obuwie.

Czy warto zgłosić się do podologa z odciskami?

Domowe sposoby na odciski przeważnie nie działają lub działają zbyt wolno, zwłaszcza na ich zaawansowaną postać. Dlatego też warto poprosić o pomoc specjalistę, który usunie je fachowo i skutecznie. Zwykle można to zrobić na jednej wizycie, a ulga jest natychmiastowa. Gdy zbyt długo zwleka się z wizytą, odciski mogą stwardnieć, rozrosnąć się, a także przebić tkankę skóry właściwej, tworząc pod nią stany zapalne. Leczenie staje się wtedy o wiele bardziej uciążliwe i trudniejsze - warto więc zadbać o usunięcie odcisków, póki są niewielkie.

Podolog usuwa odcisk w sposób mechaniczny, pozbywając się warstwy zrogowaciałego naskórka. Taki zabieg, wykonany profesjonalnie, jest bezbolesny i trwa naprawdę krótko. W dodatku przeprowadza go się w sterylnych warunkach, jednorazowymi narzędziami - trudno byłoby osiągnąć ten poziom bezpieczeństwa, walcząc z odciskami sposobami domowymi. Usuwanie odcisku może przeciągnąć się na kilka wizyt, ponieważ często pacjenci trafiają do podologa z odciskami w zaawansowanym stadium.

Co po zabiegu?

Usunięcie odcisków przynosi ulgę, niestety nie likwiduje jednak przyczyny ich powstawania. Dlatego, jeśli nie zastosuje się odpowiednich środków zapobiegawczych, można spodziewać się nawrotu problemu po pewnym czasie. Profesjonalny podolog pomaga w ustaleniu przyczyny powstawania tego bolesnego stanu i dobraniu sposobów profilaktyki. Najczęściej zaleca się zmianę obuwia na właściwe, specjalne wkładki ortopedyczne do butów (często stworzone dla osób z płaskostopiem, podnoszą także komfort chodzenia), a także regularną pielęgnację stopy i opiekę specjalisty.

Warto zadbać o siebie

Odciski są tym bardziej dokuczliwe, im dłużej zwleka się z usunięciem ich. Dlatego też lepiej podjąć stosowne kroki już w pierwszym momencie, gdy odczuje się powodowany przez nie dyskomfort. Jeśli chodzi o usuwanie odcisków Katowice obfitują w profesjonalne gabinety, gdzie można je wykonać.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)