czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Olsztynie

Usuwanie odcisków w Olsztynie

Usuwanie odcisków to nie tylko mechaniczne wyeliminowanie samej zmiany dermatologicznej. To również - jak to często w przypadku tego typu zmian bywa - kwestia odpowiedniej profilaktyki. Dlatego warto pamiętać o tym, by podczas usuwania odcisków pamiętać zarówno o jednym jak i drugim.

Czym jest odcisk?

Odcisk, to w pewnym stopniu reakcja obronna skóry na zbyt duży nacisk. Ta zrogowaciała zmiana skórna charakteryzuje się tym, że pod nią gromadzi się płyn surowiczy, którego rolą jest wyeliminowanie ewentualnych bakterii wnikających pod zewnętrzną warstwę skórną.

Odciski mogą pojawiać się praktycznie wszędzie. Jednak najczęściej powstają one na przodostopiu (okolice stawów środstopno-paliczkowych), grzbietowej stronie palców (okolice stawów paliczkowych, zazwyczaj na małym palcu), między palcami stóp oraz sporadycznie w okolicy pięt.

Przyczyny powstawania odcisków

Odciski są nieodwracalnie związane ze zbyt dużym, punktowym naciskiem na wybrany fragment ludzkiej skóry. Może być on spowodowany dużym wysiłkiem fizycznym (w przypadku rąk), lub złym dopasowaniem obuwia (w przypadku stóp). W szczególny sposób, spróbujemy zająć się odciskami, które pojawiają się w okolicy stóp.

Kiedy zgłosić się do poradni podologicznej?

Odciski to zmiana skórna, która jest przez wiele osób bagatelizowana. Niestety jest to niewłaściwa postawa. Usuwanie odcisków Olsztyn powinno odbyć się możliwie najszybciej jak to możliwe. 

Dlaczego pośpiech jest aż tak ważny? Ponieważ z biegiem czasu, odcisk zaczyna wnikać coraz głębiej. Tym samym, sprzyja to powstawaniu różnych zmian, często o charakterze zapalnym. Rosnący ból to jeden z bardzo często spotykanych objawów bagatelizowanych odcisków. Oprócz niego, mogą wystąpić zmiany, które będą zmuszały nas do odwiedzenia lekarzy innych specjalności.

Niestety samo usunięcie odcisku nie wyeliminuje przyczyny jego powstawania. Często jego powstawanie jest związane ze zmianami kostnymi, które po pewnym czasie pojawiają się w naszej skórze. 

Jak leczyć odciski?

Wspomniane zmiany kostne, są z reguły nieodwracalne. Jeśli nie usuniemy ich za pomocą działań chirurgicznych, to konieczne będzie dostosowanie obuwia do naszych potrzeb. To z kolei jest zadanie dla podologa, który dopasuje do kształtu naszej stopy obuwie z właściwą jej wkładką.

Jak długo trwa leczenie odcisków?

Samo usunięcie odcisku z reguły trwa bardzo krótko. W wielu przypadkach, do jego usunięcia potrzeba zaledwie jednej wizyty. Jednak usunięcie odcisku to nie wszystko. Istotne jest przede wszystkim to, by wyleczyć powód powstawania odcisków i zapobiec powstawaniu kolejnych takich zmian.

Czas trwania kuracji, będzie więc wprost proporcjonalny do czasu, po którym od momentu pojawienia się pierwszych zmian, wybraliśmy się do podologa. Jeśli więc zbagatelizowaliśmy ten problem, czas ten wydłuży się i to znacznie.

Jeśli więc zależy nam na komforcie i minimalizacji kosztów leczenia, koniecznie wybierzmy się do podologa możliwie najszybciej, jak to tylko możliwe. Usuwanie odcisków Olsztyn, może być zabiegiem krótkotrwałym i bezbolesnym.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)