czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Opolu

Usuwanie odcisków w Opolu

Odciski stanowią dolegliwość dotyczącą obszaru stóp, będąc zmianami wyjątkowo uciążliwymi i zaburzającymi komfort codziennego funkcjonowania. Samodzielne leczenie odcisków może nie przynieść pożądanych efektów, co więcej, niekompetentnie wykonywane zabiegi domowe mogą przyczynić się do pogorszenia stanu stóp.

Z tego względu warto swoje stopy poświęcić specjalistom, którzy podczas edukacji kierunkowej zgłębili wiedzę dotyczącą pielęgnacji stóp oraz terapii różnych patologii z nimi związanych. 

Odciski - podstawowe informacje

Nazwa odcisk odnosi się do obszaru zrogowaciałego naskórka, który dość często występuje w obszarze stóp. Wywołany jest długotrwałym, miejscowym uciskiem i pojawia się jako reakcja obronna skóry. 

Najczęstszymi miejscami na stopie, narażonymi na powstanie odcisków są przodostopie, grzbietowa strona palców oraz obszary pomiędzy palcami i na piętach. 

Wspomniany ucisk, wywołujący reakcję skóry, jaką są odciski może być efektem nieodpowiednio dobranego obuwia. Zbyt ciasne buty powodują obtarcia, przyczyniając się jednocześnie do powstawania odcisków.

Gdzie usunąć odcisk w Opolu?

Specjalistą, który może okazać się pomocny w aspekcie uciążliwego problemu odcisków jest podolog. Zawód ten odnosi się do szeroko rozumianej profilaktyki, diagnostyki oraz terapii patologicznych zmian występujących na stopach.

Wizyta w gabinecie podologicznym powinna stać się pierwszym krokiem, jeśli na stopie pojawił się odcisk - zaniedbanie tej kwestii może bowiem spowodować głębsze wgniatanie odciska w skórę, wywołując ból, dyskomfort oraz nieestetyczny wygląd stopy. Co więcej długotrwałe ignorowanie powstałych odcisków może stać się źródłem stanów zapalnych, z uwagi na wniknięcie odciska w obszar skóry właściwej. 

Odciski - działanie profilaktyczne

Po usunięciu odcisków warto pamiętać o niezbędnych działaniach profilaktycznych, które zniwelują ryzyko ponownego powstania podobnych zmian skórnych. 

Adekwatną propozycją w odniesieniu do zachowań prewencyjnych w kwestii odcisków jest stosowanie odpowiedniego obuwia oraz wkładek odciążających podeszwę stopy. Brak ucisków, które działając długotrwale i miejscowo wywołują rogowacenie oraz stwardnienie naskórka ograniczy reakcje obronne skóry, a co za tym idzie zlikwidują efekt powstawania odcisków. 

Po przeprowadzonej terapii warto pozostać pod opieką specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie środki zaradcze, pozwalające na zapewnienie stopom zdrowia i komfortu podczas codziennie wykonywanych czynności. 

 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)