czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Radomiu

Usuwanie odcisków w Radomiu

Odciski to problem nie tylko estetyczny. Mogą one powodować bardzo duży dyskomfort, a nawet doprowadzić do stanu zapalnego głębszych warstw skóry. Zobacz jak sobie poradzić z tą nieprzyjemną przypadłością.

Skąd się biorą odciski?

Jak sama nazwa wskazuje, odcisk powstaje w wyniku zbyt długiego ucisku na jedno miejsce na skórze. Aby uchronić się przed uszkodzeniem, skóra wytwarza komórki warstwy rogowej. Powstałe w ten sposób zrogowacenia nie złuszczają się, a narastają i z czasem zaczynają sprawiać ból. W miejscu odcisku pojawia się stan zapalny i dolegliwości stają się coraz większe. Przyczyną powstawania odcisków są najczęściej niewygodne lub za małe buty. Problem z odciskami dotyczy także kobiet, które często noszą buty na wysokim obcasie oraz osób z wadami budowy stóp. Oczywistym jest fakt, że najlepiej nie dopuścić do powstania odcisków poprzez noszenie wygodnego obuwia, unikanie zbyt obcisłych rajstop lub skarpet oraz pielęgnowanie stóp. Jeśli jednak mimo wszystko nas dopadną, to można sobie z nimi poradzić.

Gdzie szukać pomocy z odciskami?

W celu usunięcia odcisków najlepiej udać się do podologa. Szczególnie warto skorzystać z jego usług, gdy zaczynają one być bolesne i powodują problemy z chodzeniem. Im wcześniej odwiedzimy gabinet specjalisty, tym szybciej poradzimy sobie z odciskami (nie zdążą one mocno wrosnąć w skórę). Jednocześnie należy pamiętać, że usuwanie odcisków nie likwiduje przyczyn ich powstawania. Dlatego ważna jest profilaktyka i regularne wizyty kontrolne. Tylko wówczas zyskamy pewność, że ta bolesna dolegliwość nie powróci. Szukając pomocy najlepiej wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę "usuwanie odcisków Radom" lub inną w zależności od miejsca zamieszkania. Otrzymane wyniki pozwolą znaleźć podologa, który spełni nasze oczekiwania. Wówczas pozostaje tylko umówić się na wizytę i udać do wybranego specjalisty.

Jak się leczy odciski?

Usuwanie odcisków najczęściej odbywa się poprzez stosowanie środków zmiękczająco-złuszczających lub mechaniczne wycinanie. Zastosowana metoda jest zwykle uzależniona od wielkości odcisku i stopnia jego wrośnięcia w skórę. Podolog z pewnością przeprowadzi szczegółowy wywiad i dobierze najbardziej skuteczny sposób usunięcia odcisku. Jednocześnie znajdzie przyczynę ich powstawania i doradzi właściwe działania profilaktyczne. W przypadku problemów z odciskami nie ma sensu radzić sobie z nimi samodzielnie. Warto skontaktować się z odpowiednio wykształconym specjalistą i raz na zawsze pozbyć się uciążliwej dolegliwości.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)