czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Rzeszowie

Usuwanie odcisków w Rzeszowie

Odciski występujące na ludzkiej stopie potrafią bardzo uprzykrzyć życie, a ich występowanie bardzo często łączy się z pojawieniem bólu, który nie leczony może się pogłębiać. Aby profesjonalnie usunąć problem odcisków nie kalecząc sobie przy tym naszych stóp warto się zastanowić nad wizytą w gabinecie podologicznym, na której specjalista wskaże plan działania w celu skutecznego pozbycia się tego schorzenia, a także zaleci nam rozwiązania pomagające uniknąć tego bolesnego problemu w przyszłości.

Czym jest odcisk?

Prawdopodobnie każdy z nas miał w przeszłości problem z odciskami na swoich stopach, które najczęściej są bezpośrednim wynikiem nowego obuwia. I rzeczywiście odcisk to nic innego jak obszar zrogowaciałego naskórka pojawiający się najczęściej w okolicach śródstopia, choć może się on pojawiać również w obszarach międzypalcowych oraz nieco rzadziej w okolicach pięty. Jego występowanie jest reakcją obronną na ucisk miejscowy, który wgniata skórę stopy powodując przy tym dość duże uczucie bólu. Najczęściej ten problem dotyka osoby z płaskostopiem zarówno podłużnym, jak i poprzecznym. 

Aby wystrzegać się pojawiania odcisków na naszych stopach trzeba unikać sytuacji, w której skóra podeszwy naszej stopy jest narażona na stały i mocny ucisk, a także nie przesadzać z chodzeniem w nowych butach. Lepiej stopniowo przyzwyczajać nasze stopy do nowego obuwia, dając mu możliwość stopniowego dopasowania się do ich kształtu i anatomii. 

Kiedy zgłosić się do specjalisty?

Tak jak, w przypadku innych problemów z naszymi stopami, powinniśmy szybko reagować gdy zauważymy pojawiające się odciski. Niestety wiele osób próbuje „przechodzić” ten problem narażając się tym samym na coraz większy ból spowodowany jeszcze głębszym wgniataniem odcisków w podeszwę naszej stopy. Należy również pamiętać, że nieleczone odciski mogą spowodować pojawienie się stanów zapalnych. Dlatego im szybciej się ich pozbędziemy tym lepiej dla nas, naszego zdrowia, a także ogólnej estetyki naszych stóp. 

Jakie efekty możemy uzyskać?

Jako że odciski są wynikiem stałej zmiany w układzie kostnym stopy, w bardzo wielu przypadkach kuracja i ingerencja podologiczna nie usunie przyczyny ich powstawania. To sprawia, że sam zabieg może oczywiście usunąć bieżące problemy, ale nie zapobiegnie pojawianiu się nowych problemów w przyszłości. Najważniejsza w takim wypadku jest profilaktyka, którą powinien wskazać nam podolog. Dobry specjalista powinien polecić nam używanie odpowiednich wkładek do butów, które odpowiednio obciążą i zamortyzują naszą stopę. Po serii przeprowadzonych zabiegów warto też czasem umówić się na spotkanie kontrolne w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa nawrotu odcisków.

Gdzie skutecznie usuniemy odciski w Rzeszowie?

Zanim zdecydujemy się na leczenie warto się zastanowić w czyich kompetencjach leży skuteczne usuwanie odcisków Rzeszów i okolice mogą pochwalić się, co najmniej kilkoma specjalistycznymi gabinetami podologicznymi, których personel doskonale wie jak skutecznie pozbywać się odcisków. Wystarczy znaleźć kilka informacji na temat interesujących nas specjalistów i wybrać tego, który naszym zadaniem najlepiej sprawdzi się w tym celu.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)