czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Szczecinie

Usuwanie odcisków w Szczecinie

Odciski to przypadłość, która pewnie nie jest obca nikomu, bo na pewno każdemu nie raz zdarzało się nosić źle dobrane, uciskające obuwie. Nie zawsze jednak odciski znikają samoistnie, czasem sytuacja jest na tyle poważna, że nie goją się, mimo upływu czasu, a nawet mogą być wgniatane w skórę głębiej. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, mogąca zagrażać zdrowiu, a przede wszystkim powodująca wielki dyskomfort. Takich odcisków nie da się pozbyć samemu, lepiej więc oddać się w ręce doświadczonego specjalisty od leczenia stóp, czyli podologa. W każdym większym mieście bez trudu można znaleźć tego rodzaju usługi. 

Dlaczego trzeba usuwać odciski?

W większości przypadków odciski, poza tym, że są oczywiście bolesne, powodują też dyskomfort podczas chodzenia, a także, jeśli znajdują się na widocznych częściach stóp, są dużym problemem estetycznym. Często więc pacjenci starają się pozbywać się ich na różne sposoby, na przykład stosując dostępne w aptekach preparaty. Ich działanie jednak nie zawsze jest skuteczne, a jeśli tak nie jest, można spodziewać się powikłań. Starych odcisków znacznie trudniej jest się pozbyć, ponieważ są one wgniatane głębiej, w skrajnych przypadkach mogą też wywoływać stany zapalne w całym organizmie. Tylko doświadczony, dobrze wykwalifikowany podolog jest więc w stanie poradzić sobie z tym problemem, tym bardziej, że ma do dyspozycji specjalistyczny sprzęt oraz wysoko zaawansowane preparaty lecznicze. 

Nie tylko usuwanie odcisków 

Podczas wizyty u podologa wszyscy pacjenci uskarżający się na odciski mogą dowiedzieć się, że leczenie wcale nie kończy się na ich usunięciu. Nie mniej ważne jest wyeliminowanie przyczyny, dla której się pojawiają, czyli na przykład noszenie źle dobranego obuwia czy nieprawidłowa postawa ciała. Jeśli się tego nie zrobi, można mieć pewność, że odciski znów się pojawiają. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w przypadku posiadania odcisków wybrać się do gabinetu podologicznego - ponieważ specjalista ten zajmie się problemem kompleksowo. A jak można zapobiegać pojawianiu się odcisków? Istnieje wiele sposobów przede wszystkim na korygowanie postawy, na przykład używanie specjalnych wkładek ortopedycznych do butów albo noszenie obuwia ortopedycznego. Pozwoli to nie tylko nie dopuścić do ponownego pojawienia się odcisków, ale też podniesie komfort.

Jak długo trwa leczenie?

Pacjenci wybierający się do podologa zwykle robią to dopiero wówczas, gdy już nie mają innego wyjścia, czyli jasne jest, że stan ich stóp nie jest najlepszy. Wobec tego w przeważającej części przypadków raczej nie można spodziewać się jednowizytowego usunięcia odcisków, koniecznych będzie kilka wizyt. Dobrą wiadomość stanowi jednak fakt, że po zakończonej kuracji, a także wcieleniu w życie zaleceń podologa mających na celu niedopuszczenie do pojawienia się nowych odcisków, będzie można cieszyć się idealnymi, pięknymi i całkowicie zdrowymi stopami. Warto więc nie zwlekać, ale od razu, kiedy pojawią się odciski, zająć się ich specjalistycznym leczeniem. 

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)