czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Toruniu

Usuwanie odcisków w Toruniu

Każdy z nas w swoim życiu pewnie nie raz miał odciski. Pojawiają się one szczególnie przy pracy fizycznej. Osoby, które więc ciężko pracują lub dużo chodzą, są częściej narażone na powstawanie odcisków. Mogą się również pojawić w przypadku zbyt ciasnych butów, ponieważ nacisk na dany obszar skóry jest większy. Jeżeli na stopach pojawiają się odciski, to wtedy powinniśmy zmienić obuwie lub używać wkładek korekcyjnych.

Czym są odciski?

Odciski to zrogowaciały naskórek, którego komórki wgniatane są w wewnętrzną warstwę skóry. Odciski są więc reakcją obronną organizmu na dany obszar skóry. Powstają bąble, w który znajduje się płyn antybakteryjny. Są one niezwykle bolesne i wyglądają bardzo nieestetycznie. Występują one również u osób posiadających płaskostopie, zarówno poprzeczne jak i podłużne. 

Leczenie odcisków

Odciski możemy leczyć w domu za pomocą wszelkiego rodzaju preparatów. Możemy zastosować wszelkiego rodzaju żele i maści. Jeżeli odciski nie są zbyt uporczywe oraz duże, możemy skorzystać z domowych sposobów. Najlepszym domowym sposobem będzie wymoczenie nóg w płatkach owsianych lub nałożenie okładów z kwasu chlebowego.

Nie należy jednak samemu pozbywać się odcisków przez ich przekłuwanie, ponieważ możemy uszkodzić skórę. Nieprawidłowa higiena rany może wywołać zakażenie. Dlatego przed podjęciem przez nas działań warto skonsultować się z lekarzem. Gdy odcisk stale pojawia się w tym samym miejscu to nie zwlekajmy z wizytą. Jeżeli nasz stan wymaga leczenia, bo doszło do stanu zapalnego to należy udać się do odologa. 

Wszelkiego rodzaju odciski należy usunąć, ponieważ mogą one powodować stały ból. Nieusuwane odciski mogą przeniknąć w grube warstwy skóry i wywołać stan zapalny. Dlatego nie należy zwlekać i jak najszybciej udać się do podologa, aby zastosować odpowiednie leczenie. 

Gdzie usunąć odcisk w Toruniu?

Podolog w bardzo szybki sposób pomoże nam poprawić kondycje naszych stóp. Wyleczy on nie tylko zmiany chorobowe, ale również znajdzie objawy powstawania odcisków. Im szybciej udamy się do podologa tym łatwiej i szybciej usuniemy odciski. Podolog dobierze odpowiednie leczenie do naszego stanu zdrowia. Najczęściej wytnie zgrubiały naskórek w znieczuleniu. Bez problemu w sposób bezbolesny pozbędziemy się uporczywych i męczących odcisków.

W ostateczności, może on tez nakazać nam noszenie odpowiednich wkładek korekcyjnych, które odciążą fragment stopy, który jest narażony na powstawanie różnych odcisków. Pamiętajmy, że usunięcie odcisku to nie wszystko. Konieczne jest ustalenie przyczyn jego powstawania i dalsze leczenie.

Gabinety wykonujące zabieg


  Schowek (0)