czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Koszalinie

Leczenie grzybicy paznokci w Koszalinie

Wystarczy chwila nieuwagi, by pojawiła się grzybica paznokci. Jak ją leczyć i do jakiego specjalisty się udać?

Jak powstaje grzybica paznokci?

Istnieje wiele przyczyn powstawania grzybicy paznokci. Bardzo często wiąże się ona z nieodpowiednią higieną. Wystarczy brak obuwia na basenie, czy w szatni na siłowni, by szybko zarazić się grzybicą stóp lub paznokci.

Okazuje się, że do grzybica może być spowodowana nieumiejętnym obcinaniem paznokci i związanymi z tym faktem urazami mechanicznymi. Do tego wpływ mają także choroby autoimmulogiczne oraz przesuszone stopy oraz te, które cechują się nadmierną potliwością.

Grzybica paznokci

To zakażenie grzybicze, które pojawia się na naszych paznokciach. Może występować na jednym paznokciu, a także na kilku. Grzybice paznokci wywołują pleśniowce, dermatofity i drożdżaki. Każdego z nas może spotkać ta dolegliwość, jednak nie da się ukryć, że bardzo często dotyka ona osoby starsze, bądź te, które mają osłabioną odporność.

Paznokcie, na których pojawia się grzybica, tracą różowy koloryt oraz są bardzo łamliwe.

Leczenie grzybicy paznokci

Nie da się wyleczyć grzybicy paznokci domowymi sposobami, dlatego warto udać się do dobrego podologa. Ten nie tylko oczyści płytkę paznokcia, przepisze środki miejscowe, ale także usunie odpowiedni fragment zmienionej płytki paznokciowej. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się najpierw do lekarza dermatologa z naszym problemem, a potem do podologa. W ten sposób nasze leczenie będzie szybkie i dające wymierne efekty.

Paznokcie po leczeniu

W większości przypadków po leczeniu paznokcie wracają do normalnego wyglądu. Bywają jednak sytuacje, w których mimo wyleczenia paznokci nie zmieniają one wyglądu i dalej są nieestetyczne i przebarwione. Nie da się także ukryć, że takie paznokcie będą dalej szczególnie narażone na zakażenia bakteryjne. Dlatego osoby, które już kiedyś miały grzybice paznokci powinny szczególnie dbać o higienę stóp oraz o odpowiednią profilaktykę.

Grzybica paznokci może pojawić się u każdego z nas. Grunt, to obserwować swój organizm i od razu zgłaszać się do lekarza, gdy zauważymy coś niepokojącego. Warto poszukać najlepszego podologa w naszej okolicy. To proste! Możemy skorzystać z specjalnych baz lekarzy, albo wyszukiwarki do, której wpiszemy interesującą nas frazę: leczenie grzybicy paznokci Koszalin bądź specjalista podolog Koszalin. W ten prosty sposób znajdziemy szybko dobrego lekarza, który ma gabinet blisko nas. Teraz jak najszybciej umówmy się na wizytę i rozwiążmy nasz problem.

  Schowek (0)