czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie grzybicy paznokci w Tarnowie

Leczenie grzybicy paznokci w Tarnowie

Leczenie grzybicy paznokci Tarnów pozwoli na dokładne oczyszczenie płytki paznokcia i jego późniejszą rekonstrukcję. Zazwyczaj nasze paznokcie atakują trzy rodzaje grzybów a są to: drożdżaki, pleśniowce i dermatofity. Powodują one nieestetyczny i niezdrowy wygląd płytki. Z tą dolegliwością mogą spotkać się osoby w każdym wieku jednak najczęściej atakuje ona osoby w podeszłym wieku lub takie, u których występuje obniżona odporność.

Pacjenci często lekceważą pierwsze objawy choroby uważając, że są one wynikiem urazu mechanicznego. Paznokieć zaatakowany przez grzyby traci swój naturalny, zdrowy wygląd i staje się bardziej łamliwy. Przyczyną grzybicy paznokci może być: nieodpowiednia higiena, złe obcinanie płytki paznokcia, urazy mechaniczne, choroby autoimmunologiczne, nadmierna potliwość lub przesuszenie stóp.

Grzybicy paznokci nie jesteśmy w stanie wyleczyć samodzielnie. Proces ten jest bowiem trudny i długotrwały. Często wymaga zastosowania antybiotykoterapii w połączeniu z usunięciem chorobowo zmienionych miejsc. W przypadku tej dolegliwości konieczna jest ingerencja specjalisty podologa, który dokładnie oczyści płytkę paznokcia i zastosuje odpowiednio dobrane do pacjenta preparaty, które pomogą przywrócić naturalny i zdrowy wygląd.

Pacjenci podejrzewający u siebie grzybicę paznokci powinni w pierwszej kolejności zwrócić się o poradę do lekarzy dermatologa lub podologa. Skuteczne i szybkie leczenie obejmuje zastosowanie środków doustnych, miejscowych oraz czyszczenie płytki paznokcia i wspomaganie jego rekonstrukcji.

U osób starszych powinno zrezygnować się z podawania doustnych antybiotyków ze względu na obciążenie organizmu. Na szczęście już samo oczyszczanie płytki paznokci daje pożądane rezultaty a zastosowane preparaty przyspieszające regenerację dodatkowo zabezpieczają paznokieć przed nawrotem choroby. Niestety zdarzyć się może, że po zakończonym leczeniu płytka nie wróci już do swojego naturalnego i zdrowego wyglądu a paznokieć będzie bardziej podatny na złamania, wolniej rósł i stanie się podatny na inne zakażenia. Jednak są to przypadki sporadyczne.

Skuteczność leczenia zależy bowiem od tego jak szybko pacjent zgłosi się ze swoim problemem do specjalisty oraz od tego jaki jest stopień zaawansowania choroby. Ważne jest aby jak najszybciej określić właściwy rodzaj grzybów jakie zaatakowały nasze paznokcie. Wtedy dopiero można podjąć skuteczne leczenie, które może potrwać nawet kilka miesięcy. Sumienność i determinacja pacjenta mają tutaj kluczową rolę.

  Schowek (0)