czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Częstochowie

Leczenie nadpotliwości stóp w Częstochowie

Podologia to dziedzina medycyny, której celem jest diagnozowanie oraz leczenie wszelkich dolegliwości od strony stóp i stawu skokowo-goleniowego. Lekarz podolog posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu różnych specjalizacji: dermatologii, diabetologii, ortopedii czy chirurgii, dzięki czemu kompleksowo analizuje i leczy bolesne przypadłości związane ze stopami. Wśród dolegliwości, których usuwaniem zajmuje się podolog, jest także często występujący problem nadmiernej potliwości stóp. 
 
Kiedy mowa o nadmiernej potliwości stóp? 
 
Nadmierna potliwość stóp może dotknąć każdego, lecz najczęściej dotyka osób żyjących aktywnie i uprawiających sporty. Jej objawem są szybko pocące się stopy, które nie tylko są wilgotne, ale także nieprzyjemnie pachną. Jego źródłem jest nie tyle materiał, z którego wykonano obuwie, co bakterie znajdujące się w pocie. Nieleczona nadmierna potliwość stóp nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie i jest przyczyną złego samopoczucia, ale przede wszystkim może mieć poważne uszkodzenia, w postaci np. trwałego uszkodzenia naskórka czy grzybicy. 
 
Przyczyny nadmiernej potliwości stóp
 
Nadmierne pocenie się stóp może być wywołane różnymi czynnikami. Najczęściej przyczyną mocnego pocenia się stóp są:
 
– brak odpowiedniej higieny,
– obuwie wykonane ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza tekstyliów,
– otyłość, 
– nadczynność tarczycy, choroby neurologiczne, cukrzyca,
– deformacje stopy,
– stres,
– wzmożony wysiłek fizyczny.
 
Jak leczyć nadmierną potliwość stóp? 
 
Osoby zmagające się z problemem nadmiernej potliwości stóp, powinny jak najszybciej skonsultować się z podologiem. Lekarz specjalizujący się w podologii i przyjmujący w mieście Częstochowa stwierdzi przyczynę dolegliwości i zaleci odpowiednią terapię. Podolog może zlecić zmianę pielęgnacji czy wymianę obuwia, ale także wykonać zabiegi, które uregulują ilość wydzielanego potu, np. jonoforezę wodną czy usunięcie zrogowaciałej skóry za pomocą frezarki. Lekarz poinstruuje także, jak prawidłowo dbać o stopy, żeby utrzymać je w dobrej kondycji i zapobiec poceniu się.
  Schowek (0)