czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Legnicy

Leczenie nadpotliwości stóp w Legnicy

Nadmierna potliwość stóp to problem, który dotyka bardzo wiele osób. Nieprzyjemny zapach spowodowany jest obecnością żerujących na stopach mikroorganizmów, które odpowiadają za rozkładanie potu, łusek skórnych oraz tłuszczy. Ignorowanie problemu nadmiernej potliwości może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Na szczęście Legnica jest miastem, gdzie znaleźć można wielu dobrych podologów. 
 
Przyczyny i konsekwencje nadmiernej potliwości stóp
 
Nadmierna potliwość stóp nie jest spowodowana wyłącznie noszeniem skarpet i butów wykonanych z kiepskiej jakości materiałów, chociaż mają one na to duży wpływ i przyczyniają się również do występowania innych dolegliwości. Ogólna nadpotliwość organizmu jest konsekwencją różnych chorób obwodowych i neurologicznych, cukrzycy, otyłości czy nadczynności tarczycy. Na potliwość wpływ mają również zmiany hormonalne oraz nadmiar stresu, a także wysiłek fizyczny. Poza nieprzyjemnym zapachem, nadmierna potliwość stóp może prowadzić do występowania wielu groźnych powikłań, takich jak infekcje bakteryjne oraz wirusowe, na przykład w postaci grzybicy lub brodawek.
 
Stopy posiadają ogromne ilości gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie potu. Aby bronić się przed utratą płynów, organizm broni się i przyczynia do rogowacenia tkanki skórnej na stopach.  
 
Leczenie nadmiernej potliwości stóp
 
Za leczenie nadmiernej potliwości stóp odpowiada podolog. Specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, aby potwierdzić ewentualność występowania chorób obwodowych. Następnie przekazuje skierowanie do innego lekarza lub zaleca sposoby leczenia. Zazwyczaj w trakcie rozwoju choroby zaobserwować można wyraźnie wzmożoną potliwość, która w wyniku leczenia zostaje zredukowana. Patolog korzysta ze specjalistycznych środków pielęgnacyjnych, które stosowane są bezpośrednio na skórę stóp. Do usunięcia zrogowaceń wykorzystuje się odpowiednie frezarki. Zazwyczaj zalecane jest także zażywanie kąpieli z dodatkiem olejku posiadającego odpowiednie właściwości, a także zastosowanie jonoforezy wodnej oraz preparatów o działaniu przeciwgrzybiczym.
  Schowek (0)