czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie nadpotliwości stóp w Lublinie

Leczenie nadpotliwości stóp w Lublinie

Nadmierna potliwość stóp (hyperhidrosis) jest to problem częstej wilgotności stóp, której towarzyszy uciążliwy i nieprzyjemny zapach. Wiele osób bagatelizuje ten problem i winę zrzuca na nieodpowiednio dostosowane obuwie. Tanie, sztuczne materiały skarpetek oraz obuwia mogą skutkować rozwojem tej przykrej dolegliwości. Częstą przyczyną nadpotliwości stóp są również choroby odwodowe, takie jak np. cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroby neurologiczne, czy też otyłość. Duży wpływ ma również gospodarka hormonalna, która zmienia się szczególnie intensywnie w okresie dojrzewania. Stres i wzmożony wysiłek fizyczny także negatywnie wpływa na stan naszych stóp. Na nadmierną potliwość stóp narażeni są w szczególności pracownicy fizyczni oraz sportowcy. Czasami zdarza się tak, że przyczyną jest rozchodzenie się kości śródstopia. Należy pamiętać, że leczenie powinno zostać rozpoczęte natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych symptomów schorzenia. Nieleczona potliwość stóp może przynieś wiele groźnych powikłań m.in. zapalenie grzybicze lub zakażenie bakteryjne.
 
Jak leczyć nadmierną potliwość stóp?
 
Profesjonalne leczenie nadmiernej potliwości stóp wymaga wizyty w gabinecie podologicznym. Do zadań podologa należy zdiagnozowanie przyczyny powstawania problemu. Na jej podstawie dobiera się odpowiednie metody leczenia. Sposób i czas leczenia zależy od indywidualnego przypadku pacjenta. W przypadku, gdy źródłem nadpotliwości są choroby obwodowe, pacjent otrzymuje skierowanie do odpowiedniego specjalisty, który wskaże odpowiednie środki leczenia. Być może po ustąpieniu choroby nastąpi również ustąpienie nadmiernej potliwości stóp. Podolog ma uprawnienia do wykonywania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, które wspierają proces leczenia. Skóra stóp pod wpływem odpowiednich środków nabiera ukojenia, dzięki czemu już po kilku zabiegach będziesz mógł cieszyć się zdrowymi stopami. Specjalista podolog może również zastosować jonoforezę wodną, usunięcie zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarek, kąpiele stóp z dodatkiem specjalistycznych olejków. Zaproponuje także odpowiednie preparaty pielęgnacyjne do stosowania w warunkach domowych.
 
Jak zapobiegać nadmiernej potliwości stóp?
 
Bardzo często na nadmierną potliwość stóp nie mamy wpływu, jednak często stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz przestrzeganie kompleksowej higieny stóp może zminimalizować ryzyko powstania tej przypadłości. Pamiętaj o odpowiednim dobraniu obuwia. Nie może być ono zbyt wysokie, ciasne, czy też niewygodne. Ważny jest również materiał - najzdrowsze są buty wykonane ze skóry naturalnej. Odpowiednia higiena stóp wiąże się z stosowaniem specjalistycznych preparatów myjących i pielęgnacyjnych. Szczegółowe wytyczne tego, jak dbać o stopy otrzymasz od specjalisty podologa.
 
Gdzie zgłosić się z problemem potliwości stóp?
 
Z przypadłością nadmiernej potliwości stóp należy zgłosić się do podologa. Miasto Lublin oferuje szereg znanych i doświadczonych specjalistów. Możesz dokonać rejestracji internetowej lub telefonicznej. Jest to rozwiązanie nie tylko szybkie, ale również wygodne.
  Schowek (0)