czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Częstochowie

Leczenie pękających pięt w Częstochowie

Podologia to gałąź medycyny specjalizująca się w diagnozowaniu i leczeniu chorób stóp i stawów skokowo-goleniowych. Lekarz podolog posiada wiedzę zarówno z dermatologii, jak i ortopedii, chirurgii, a nawet diabetologii – bogate doświadczenie umożliwia mu przeprowadzenie kompleksowej terapii, której celem jest zdrowie i dobra kondycja stóp. Jedną z dolegliwości, w których leczeniu pomoże podolog, jest nawracający problem pękających stóp. 
 
Objawy i przyczyny pękających stóp
 
Pękające pięty to dolegliwość stosunkowo łatwa w rozpoznaniu. Przypadłość objawia się zgrubiałą, nieestetyczną skórą na piętach, która pęka, wywołując silny dyskomfort. Stopy, które dotyka problem pękających stóp, wyglądają bardzo nieestetycznie i są powodem ogromnego bólu, zdarza się, że utrudniającego normalne chodzenie.
 
Przyczynami pękania stóp są między innymi:
 
– nieodpowiednie nawilżenie stóp,
– stosowanie nieodpowiednich kosmetyków nawilżających, 
– zbyt duże obciążenie stóp (otyłość), 
– zakażenia grzybicze,
– źle dobrane obuwie, 
– deformacje ortopedyczne,
– przyjmowanie dużych ilości leków,
– geny.
 
Dlaczego warto zgłosić się do podologa?
 
Jeśli skóra na piętach jest popękana w niewielkim stopniu, można zastosować domowe peelingi i środki nawilżające. Jeśli jednak naskórek mimo intensywnego nawilżania nadal grubieje i pęka, wywołując ból, najwyższy czas by skonsultować się z lekarzem podologiem, który przyjmuje na terenie miasta Częstochowa.
 
Podolog oceni skalę dolegliwości oraz spróbuje ustalić przyczynę pękających stóp. Dzięki prawidłowo postawionej diagnozie możliwa będzie skuteczna terapia, która na stałe przyniesie ulgę i pozwoli pozbyć się problemu zniszczonych, popękanych pięt.
 
Jak wygląda leczenie pękających pięt u podologa? 
 
Często wystarczy jedna wizyta, żeby pomóc pacjentowi w złagodzeniu dolegliwości. Wystarczą odpowiednio dobrane specyfiki zmiękczające i nawilżające, żeby pięty odzyskały zdrowy wygląd i przestały być przyczyną dyskomfortu. Podolog dopasuje preparaty pielęgnacyjne do struktury naskórka i pomoże w uzyskaniu szybkiego i trwałego efektu w leczeniu pękających pięt.
  Schowek (0)