czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Koszalinie

Leczenie pękających pięt w Koszalinie

Pękające pięty to problem wielu osób. Warto udać się do specjalisty, który pozwoli nam uporać się tym bolesnym i nieestetycznym problemem.

Dlaczego pięty pękają?

Istnieje kilka przyczyn pojawienia się problemów z pękającymi piętami. Pierwszą z nich może być zbyt duża ilość suchego naskórka w okolicach pięt. Nie zapominajmy o dbaniu o stopy i usuwajmy zbędny naskórek sami bądź u specjalisty podologa.

Na pękające pięty mają także wpływ deformacje ortopedyczne, które mogą być spowodowane nieprawidłowym przetaczaniem stopy.

Do tego na problemy z pękającymi piętami może mieć wpływ nasza waga. Gdy mamy nadwagę bądź jesteśmy otyli, pojawia się zbyt duże obciążenie stóp, co w rezultacie prowadzi do nawarstwienia suchego naskórka w okolicy pięt, a potem jego pękania.

Na pękanie pięt wpływ ma również nasza pielęgnacja stóp. Jeśli nieszczególnie dbamy o stopy i nie nawilżamy ich, naskórek staje się suchy i bardziej podatny na pękanie. Tak samo niewłaściwie kosmetyki wysuszające skórę mają wpływ na nasze pięty i ich kondycję.

Obuwie także ma niebagatelny wpływ! Niewłaściwie dobrane, nieoddychające obuwie, bądź takie, które powoduje nacisk na pięty, może sprowokować nasze pięty do pękania.

Innymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na pękanie pięt, jest łuszczyca, zakażenie grzybicze oraz geny.

Kiedy iść do lekarza?

Wiele czynności związanych z pielęgnacją naszych stóp możemy wykonać sami. Należy do nich między innymi ścieranie naskórka, nawilżanie, a także peeling. Jeśli jednak zaniedbaliśmy stopy, możemy mieć problem z samodzielnym doprowadzeniem ich do porządku. W takiej sytuacji nie ma co zwlekać- udajmy się jak najszybciej do podologa. Ten pomoże w rozwiązaniu problemu.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Wizyta u podologa rozpoczyna się wywiadem. Później podolog ocenia stan naszej stopy oraz dopasowuje do niej leczenie — między innymi dobiera odpowiednie preparaty i zabiegi pielęgnacyjne. Bardzo często rady dla pacjentów z pękającymi piętami opierają się na zaleceniu noszenia odpowiedniego obuwia, skarpetek z naturalnych materiałów, picia sporej ilości wody, oraz stosowania konkretnych preparatów pielęgnacyjnych. 

Warto wcześniej udać się do specjalisty podologa. Wielu z nas lekceważy problemy ze stopami, dopóki nie zaczną znacząco uprzykrzać nam życia. Pytanie - po co doprowadzać do tego stanu? Czy nie lepiej już teraz znaleźć dobrego podologa z naszych okolic i zadbać o profilaktykę stóp? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę podolog Koszalin, albo leczenie pękających pięt Koszalin, by uzyskać dostęp do specjalistów.

  Schowek (0)