czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Legnicy

Leczenie pękających pięt w Legnicy

Problem z pękającymi piętami najczęściej dotyka osób, które posiadają suchą i niedostatecznie nawilżoną skórę stóp. W wyniku nadmiernego rogowacenia się naskórka, dochodzi do powstawania twardych złogów i w konsekwencji pękania pięt. Ta stosunkowo częsta dolegliwość jest nie tylko bardzo nieestetyczna, ale również wywołuje ból i dyskomfort. Legnica jest miastem, które pozwala na pozbycie się problemu pękających stóp poprzez wizytę u odpowiedniego lekarza.
 
Przyczyny i objawy pękania pięt
 
Pękanie pięt jest wynikiem odwodnienia oraz niedoboru witamin w organizmie. Może być również spowodowane deformacjami ortopedycznymi stóp oraz zbyt dużym ich przeciążeniem wynikającym z otyłości. Dolegliwość ta rozwija się także z powodu źle dobranego obuwia, niewłaściwej pielęgnacji stóp czy występowania różnych chorób, np. łuszczycy, cukrzycy oraz zaburzeń krążenia czy tarczycy. Stopy bardzo często pękają u osób starszych oraz cierpiących na złuszczenie się naskórka i reumatyzm. Do najpowszechniejszych objawów tego schorzenia zaliczyć można przede wszystkim obecność suchej skóry oraz zrogowaciałego naskórka, które prowadzą do występowania pęknięć. Nierzadko zaobserwować można również krwawienie z pęknięć oraz swędzenie i pieczenie stóp.
 
Leczenie pękających pięt
 
Problemom związanym z pękaniem pięt można zapobiegać, stosując odpowiednie działania pielęgnacyjne oraz profilaktyczne. Polegają one głównie na ścieraniu warstw zrogowaciałego naskórka oraz stosowaniu specjalnych kremów. Jeżeli jednak metody te nie przyniosą zamierzonego skutku, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w odpowiednim gabinecie podologicznym. Ignorowanie problemu pękających pięt może w konsekwencji doprowadzić do występowania stanów zapalnych oraz wdania się poważnych zakażeń. Zadaniem podologa jest przeprowadzenie specjalistycznych zabiegów oraz zarekomendowanie odpowiednich dla pielęgnacji skóry kosmetyków. Takie połączenie pozwoli nie tylko na wygładzenie oraz uzdrowienie pięt, ale również zapewnienie im dogłębnego nawilżenia.
  Schowek (0)