czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Sosnowcu

Leczenie pękających pięt w Sosnowcu

Problem pękających pięt potrafi przysporzyć tak wielu problemów, że pacjenci coraz częściej zwracają się o pomoc do specjalistów. Ta dolegliwość nie tylko nieestetycznie wygląda ale również potrafi być dosyć bolesna i powodować duży dyskomfort.

Przyczyn powstawania problemu jest naprawdę dużo należą do nich: zbyt duże i szybkie nawarstwianie się suchego i twardego naskórka w okolicach pięt, deformacje ortopedyczne czyli nieprawidłowe przetaczanie pięt, zbyt duże obciążenie stóp, gdyż problem częściej dotyczy osób otyłych, nieodpowiednie nawilżenie skóry czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, złe obuwie, łuszczyca oraz zakażenia grzybicze. Spotyka się również pacjentów o uwarunkowaniach genetycznych do przerostu naskórka. Dotyczą one głównie osób starszych przyjmujących leki, cierpiących na reumatyzm czy choroby złuszczające naskórek.

Jeżeli zabiegi kosmetyczne wykonywane w domu takie jak ścieranie naskórka, nawilżanie czy peeling nie przynoszą żadnego rezultatu warto zgłosić się o poradę do pedologa. Nie wolno lekceważyć tego problemu, ponieważ spękane i suche stopy mogą prowadzić do zakażeń i wywoływać stany zapalne. Zdarza się bowiem, że skóra pęka nie tylko w warstwie naskórka i powoduje bolesne i uciążliwe rany, które trudno się goją zwłaszcza w obuwiu. Problem powoduje duży dyskomfort i obniża jakość życia. Dlatego też nie czekajmy ze zgłoszeniem się do lekarza. Im szybciej rozpoczęta terapia tym lepsze daje efekty a czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy.

Problem pękającej skóry pięt może i jest uciążliwy ale często już sama konsultacja pozwala wdrożyć skuteczne leczenie. Specjaliści ocenią stan i rodzaj skóry oraz dobiorą odpowiednie preparaty do zwalczenie schorzenia. Zabiegi pielęgnacyjne pozwolą uzyskać pożądany efekt i przede wszystkim pozbyć się dolegliwości bólowych. Czas terapii zależy od zaawansowanego stadium schorzenia oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. W przypadku tej dolegliwości całkowita uleczalność jest 100% a nawroty przypadłości praktycznie nie występują. Jednak dbać o skórę należy również po zakończonej terapii.

Ogólne porady, do jakich pacjenci powinni się stosować to spożywanie odpowiedniej ilości wody, gdyż ma to kluczowy wpływ na ogólny stan naszej skóry, stosowanie odpowiedniego obuwia i skarpetek z naturalnych surowców, dbanie o higienę stóp i co najważniejsze stosowanie odpowiednio dobranych preparatów. W szybkim powrocie do zdrowia ważna jest systematyczność leczenia i surowe przestrzeganie zaleceń lekarzy a więc samodyscyplina i kontrola.

  Schowek (0)