czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie pękających pięt w Tarnowie

Leczenie pękających pięt w Tarnowie

Pękające pięty mogą okazać się bolączką niejednego z nas zwłaszcza w okresie letnim kiedy to zakładamy lżejsze obuwie często odsłaniające palce i pięty. Popękane pięty mają wyjątkowo nieestetyczny wygląd i dodatkowo mogą okazać się niezwykle bolesną przypadłością.

Przyczyn powstawania tego schorzenia jest wiele. Należą do nich: rogowacenie i nadmierne nawarstwianie się suchego naskórka wokół pięt, deformacje ortopedyczne i nieprawidłowe chodzenie, zbyt duże obciążenie, częściej problem występuje wśród osób otyłych, sucha i nienawilżona skóra, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, złe obuwie, łuszczyca, a nawet zakażenia grzybicze. O poradę do podologa należy zwrócić się jak najszybciej, gdy tylko okaże się, że domowe sposoby na walkę z problemem nie przynoszą żadnych rezultatów. Im wcześniej zostanie podjęta terapia tym lepsze odniesie ona skutki i pozwoli pozbyć się problemu w krótszym czasie.

Nieleczone, zaniedbane, spękane pięty mogą doprowadzić do powstania stanów zapalnych czy różnych zakażeń. Odpowiednie nawilżanie, peeling czy stosowanie dobranych do rodzaju skóry kosmetyków nawilżających powinno pomóc w walce z problemem. W skrajnych przypadkach skóra wokół pięt potrafi pękać tak głęboko, że powstają krwawiące rany, które powodują ból i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Konsultacji z lekarzem wymaga każdy przypadek, w którym nie skuteczne są domowe sposoby radzenia sobie z problemem.

Zdarza się, że już sama konsultacja pomaga pozbyć się problemu. Potrzebna jest do tego odpowiednia ocena stanu stopy. Wbrew pozorom dla specjalisty podologa wyleczenie nawet najcięższego stanu stopy nie powinno stanowić żadnego problemu. W gabinetach dostępne są kosmetyki regenerujące i odżywiające dogłębnie zniszczone pięty.

Ogólne zasady pomagające pozbyć się uporczywego problemu to spożywanie odpowiedniej ilości wody, gdyż to stanowi główny budulec naszego organizmu. Wbrew pozorom tak banalny powód jakim jest niedostateczne nawodnienie naszego organizmu może wyrządzić tak duże zniszczenia. W trakcie terapii ważne jest aby sumiennie przestrzegać zaleceń lekarza i systematycznie stosować przepisany preparat dobrany odpowiednio do naszej skóry. Regularnie przeprowadzany peeling pozwoli szybko pozbyć się zrogowaciałego naskórka a leki zapobiegną ponownemu nadmiernemu narastaniu. Nawadnianie jest ważne nie tylko od wewnątrz ale również zewnętrzna część skóry wymaga pielęgnacji preparatami nadającymi jej miękkość i elastyczność. Ważne jest również odpowiednie obuwie, skarpetki wykonane z naturalnych włókien oraz prawidłowy chód i ewentualne zredukowanie wagi.

  Schowek (0)