czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie stopy cukrzycowej w Poznaniu

Leczenie stopy cukrzycowej w Poznaniu

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka kilkadziesiąt procent dorosłych na różnych etapach ich życia. Jej objawy są zależne od stopnia zaawansowania choroby, a jednym z najpoważniejszych z nich jest stopa cukrzycowa. Jako podolodzy jesteśmy w stanie wspomagać leczenie stopy cukrzycowej, by pacjenci mogli cieszyć się eleganckim wyglądem stóp nawet przy zaawansowanej cukrzycy.
 
Specjalistyczna opieka na wysokim poziomie
 
Wiemy, że leczenie cukrzycy i przyczyn powstawania stopy cukrzycowej wymaga wizyty u diabetyka, jednak to my zauważymy szybko pierwsze niepokojące objawy na stopach pacjentów i skierujemy ich na leczenie do odpowiedniego specjalisty. Ponadto pomożemy w specjalistycznej opiece nad stopą. Przeprowadzimy szereg zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym sprężystość skóry znacznie się poprawi, a naskórek przestanie pękać. W mieście Poznań proponujemy szereg takich zabiegów.
 
Czym jest stopa cukrzycowa?
 
Stopa cukrzycowa jest powikłaniem związanym z cukrzycą. Dolegliwość ta prowadzi do zaburzeń czucia i mikrokrążenia w stopie, dlatego chorzy są narażeni na liczne urazy, które nieleczone prowadzą do powstawania owrzodzeń na skórze. Stopa jest również opuchnięta, przekrwiona, z przerośniętymi płytkami paznokciowymi i brzydkim naskórkiem. Ponadto pojawiają się: drętwienie, zniekształcenia kości oraz zaburzenia odczuwania bólu i temperatury.
 
Przyczyny dolegliwości
 
Stopa cukrzycowa powstaje na skutek uszkodzenia nerwów, które są odpowiedzialne na odczuwanie pewnych czynników przez stopę. Ponadto uszkodzone są naczynia krwionośne, a noszenie źle dobranego obuwia, nadwaga czy siedzący tryb życia powodują nasilenie się dolegliwości.
 
Wizyta u podologa
 
W skrajnych przypadkach niemożliwe jest wyleczenie stopy cukrzycowej i lekarze decydują o jej amputacji. Istotne jest więc jak najszybsze zgłoszenie się do diabetyka oraz podjęcie leczenia wspomagającego u podologa. Podolog usunie nadmierne zrogowacenia, wskaże odpowiednie preparaty pielęgnacyjne i zadba o stałą kontrolę stanu stopy.
 
W naszych gabinetach przeprowadzimy regularne zabiegi pozwalające cieszyć się dobrym stanem stóp. Ponadto obejmiemy chorego opieką, która pozwoli uniknąć powikłań stopy cukrzycowej, w tym konieczności jej amputacji. Opieka, która jest przez nas proponowana, w krajach Europy Zachodniej jest dla cukrzyków refundowana, dlatego nasi pacjenci mogą mieć pewność, że są to zabiegi niezbędne nie tylko dla estetycznego wyglądu, ale i dla zdrowia diabetyka.
 
Jak długo trwa terapia?
 
Zwykle całkowite wyleczenie stopy cukrzycowej jest niemożliwe, jednak prawidłowe leczenie cukrzycy oraz zabiegi podologiczne sprawiają, że stan  stopy znacznie się poprawia. Jeżeli pacjent stosuje się do naszych zaleceń i przestrzega diety zaleconej przez diabetyka, jego stopy wyglądają lepiej - wizyty w naszych gabinetach są wtedy rzadsze oraz sprowadzają się do przeprowadzenia prostych zabiegów pielęgnacyjnych. Niemniej, zwykle terapia trwa do końca życia chorego lub przez co najmniej kilka miesięcy.
  Schowek (0)