Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Częstochowie

Leczenie suchej skóry stóp w Częstochowie

Podologia to dziedzina medycyny, której zadaniem jest kompleksowe leczenie stóp i stawów skokowo-goleniowych. Lekarz podolog zajmuje się zarówno stawianiem diagnozy, jak i planowaniem terapii. Posiada fachową wiedzę z zakresu kilku gałęzi medycyny, od ortopedii, przez chirurgię i dermatologię, po diabetologię. Jednym z problemów, w których zwalczeniu pomoże lekarz specjalizujący się w podologii, jest nadmiernie wysuszona skóra stóp. 
 
Jak rozpoznać nadmierną suchość skóry stóp? 
 
Kiedy można mówić o nadmiernym wysuszeniu skóry stóp? Objawy są z reguły łatwe do rozpoznania. Skóra nie tylko jest niemiła w dotyku i szorstka, ale zaczyna być przyczyną innych problemów dermatologicznych: pękania, łuszczenia się, swędzenia. Naskórek przybiera niezdrową, żółtą barwę i nienaturalnie twardnieje. Pojawiają się pęknięcia, a nawet rozpadliny. Skóra swędzi i jest przyczyną ogromnego dyskomfortu. U niektórych pacjentów na skutek bólu mogą pojawić się nawet problemy z chodzeniem. 
 
Dlaczego konsultacja z lekarzem podologiem?
 
W przypadku stwierdzenia nadmiernej suchości skóry stóp, konieczna jest konsultacja z podologiem. Tylko lekarz specjalista jest w stanie ocenić skalę uszkodzenia naskórka, a także zlecić badania mające na celu ustalenie przyczyny choroby. Dopiero prawidłowo postawiona diagnoza umożliwia całkowite wyleczenie dolegliwości i odtworzenie zdrowego naskórka. Jeśli skóra jest wysuszona i staje się przyczyną bólu przy chodzeniu, należy jak najszybciej umówić się na wizytę u podologa w mieście Częstochowa. 
 
Jak zapobiegać suchości stóp? 
 
Podolog poinformuje pacjenta także o sposobach zapobiegania przesuszeniu skóry. Doradzi, jakie obuwie nosić oraz jak prawidłowo dbać o higienę i pielęgnację sprawiającej problemy skóry. Być może ustali także wewnętrzną przyczynę złego stanu naskórka: np. chorobę lub źle zbilansowaną dietę, co pozwoli, dzięki zmianie codziennych nawyków, na stałe pozbyć się problemu z nieestetycznym, szorstkim i zgrubiałym naskórkiem na stopach. W gabinecie podologicznym naskórek zostanie zbadany, a pacjent otrzyma wskazówki oraz produkty, które poprawią kondycję stóp.
  Schowek (0)