czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie suchej skóry stóp w Legnicy

Leczenie suchej skóry stóp w Legnicy

Sucha skóra stóp jest dolegliwością, która dotyka bardzo wielu pacjentów. W leczeniu kluczowe znacznie ma zastosowanie odpowiednich zabiegów złuszczających oraz środków i nawilżających, a także właściwa pielęgnacja oraz higiena skóry stóp. Miastem, w którym znaleźć można niejednego doświadczonego w leczeniu suchych stóp specjalistę, jest Legnica. 
 
Objawy i przyczyny suchej skóry stóp 
 
Do objawów suchości skóry stóp zaliczyć można złuszczanie, swędzenie, pieczenie oraz szorstkość naskórka, który nienaturalnie zmienia swoją barwę. Nierzadko symptomem jest również ból oraz pękanie pięt, a w skrajnych przypadkach dochodzi nawet do pojawiania się rozpadlin sięgających skóry właściwej oraz prowadzących do bardzo niebezpiecznych stanów zapalnych i krwawienia. Suchość skóry zaobserwować można na pięcie, zewnętrznej krawędzi stopy oraz palcach. Najbardziej powszechnym powodem odpowiedzialnym za występowanie suchości są różnego rodzaju zaburzenia w pracy układu krwionośnego. W wyniku tych zaburzeń dochodzi do uszkodzeń nerwowych zakończeń gruczołów łojowych i potowych. W efekcie skóra nie może otrzymać dostatecznej ilości lipidów oraz płynów. Wówczas niemożliwe jest wystarczające jej nawilżenie, co znacząco pogarsza elastyczność skóry. 
 
Leczenie suchej skóry stóp
 
Pierwszym etapem leczenia suchej skóry stóp jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem oraz postawienie właściwej diagnozy. Jeżeli na suchość skóry wpływu nie mają czynniki zewnętrzne, najprawdopodobniej jest ona spowodowana chorobą układową. Wówczas pacjent powinien otrzymać skierowanie do lekarza specjalisty, który będzie w stanie wprowadzić po przeprowadzeniu badań odpowiednią i skuteczną terapię leczenia. Leczenie zewnętrznych dolegliwości związanych z suchością stóp odbywa się w gabinecie podologicznym. Usuwa się wówczas modzele oraz warstwy rogowe, a także stosuje kąpiel parafinową oraz masaż. Naprzemiennie należy również przeprowadzać zabiegi czyszczące przy użyciu środków pielęgnacyjnych dla skóry stóp.
  Schowek (0)