czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Częstochowie

Leczenie wrastających paznokci w Częstochowie

Podologia to gałąź medycyny obejmująca diagnozowanie i leczenie (także chirurgiczne) chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Podolog dysponuje wiedzą i umiejętnościami z zakresu różnych nauk medycznych, od diabetologii, przez dermatologię i ortopedię, po chirurgię, co umożliwia mu kompleksowe podejście do pacjenta z problemami dotyczącymi stóp: chorobami skóry oraz kości i stawów, cukrzycą, haluksami, odciskami, brodawkami czy rozpadlinami.
 
Jedną z dolegliwości, w których zwalczeniu pomoże podolog, jest wrastający paznokieć.
 
Wrastające paznokcie 
 
Wrastający paznokieć to dolegliwość wiążąca się z ogromnym dyskomfortem. Wrastająca w skórę płytka paznokcia uszkadza jej strukturę, powodując nadwrażliwość i zaczerwienienie. Pacjenci, u których występuje wrastający paznokieć, mają problemy z chodzeniem oraz problemy z normalnym funkcjonowaniem. Nieleczona dolegliwość powoduje zaostrzenie bólu oraz wywołuje niebezpieczny stan zapalny. 
 
Przyczyny powstawania wrastających paznokci 
 
Wrastanie paznokcia może mieć różne przyczyny:
 
– nieprawidłowe obcinanie paznokci, 
– źle dobrane obuwie (zwłaszcza na wysokim obcasie),
– nadmierna suchość albo potliwość skóry,
– deformacje ortopedyczne,
– obciążenie genetyczne,
– źle przeprowadzony zabieg chirurgiczny. 
 
Kiedy umówić się na wizytę u podologa? 
 
Symptomem, który powinien zaniepokoić i zachęcić do wizyty u specjalisty, jest dyskomfort przy chodzeniu. Jeśli ból utrudnia chodzenie, jest to wskazanie do konsultacji z podologiem, który oceni skalę zmian i zaleci odpowiednie leczenie. 
 
Jak wygląda leczenie wrastających paznokci? 
 
Podolog po stwierdzeniu wrastającego paznokcia najczęściej zaleca jego usunięcie. W nowoczesnych gabinetach podologicznych, którymi dysponuje również Częstochowa, możliwe jest założenie na wrastające paznokcie specjalnych klamer korygujących, które działają podobnie jak aparat ortodontyczny, prostując paznokcie i zapobiegając ich wrastaniu w skórę. Inna mało inwazyjna metoda to kostka Arkady, która także ma za zadanie wyprostować paznokcie i pomóc pacjentowi pozbyć się dolegliwości wrastających paznokci.
  Schowek (0)