czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Legnicy

Leczenie wrastających paznokci w Legnicy

Wrastająca płytka paznokcia można poważnie uszkodzić strukturę skóry, a także doprowadzić do dotkliwej nadwrażliwości. Problem wrastającego paznokcia jest przypadłością związaną z rozrostem paznokcia na boki lub podwinięciem oraz zakrzywieniem się jego płytki. Miastem, gdzie znaleźć można wielu lekarzy zajmujących się zwalczaniem tej dolegliwości jest Legnica.
 
Objawy i przyczyny wrastającego paznokcia
 
Zazwyczaj wrastającemu paznokciowi towarzyszy ból podczas chodzenia oraz szpecące zaczerwienienie. Uniemożliwia to pacjentowi normalne funkcjonowanie, a ignorowanie symptomów oraz brak specjalistycznej konsultacji z czasem prowadzi do zaostrzenia bólu oraz wystąpienia stanu zapalnego. Do powstawania wrastających się paznokci prowadzić może wiele czynników. Zazwyczaj jest to spowodowane noszeniem niewłaściwego, zbyt wysokiego lub wąskiego obuwia, a także nieprawidłowym obcinaniem paznokci, razem z brzegami płytek. Wpływ na powstawanie problemu ma również nadmierna potliwość lub suchość skóry, deformacja ortopedyczna lub uwarunkowanie genetyczne, a także źle przeprowadzony zabieg chirurgiczny wrastających paznokci oraz brak odpowiedniej profilaktyki po jego odbyciu.  
  
Leczenie problemu wrastających paznokci
 
W przypadku odczuwania bólu lub dyskomfortu spowodowanego wrastaniem lub wkręcaniem się paznokci, do podologa należy zgłosić się jak najszybciej. Objawy te mogą bowiem sygnalizować, że problem jest już bardzo poważny i mogą znacznie utrudniać poruszanie się. Zazwyczaj leczenie wrastającego paznokcia polega na jego usunięciu. W nowoczesnej podologii schorzenie to leczone jest nieinwazyjnie, przy użyciu indywidualnie dobieranych, specjalistycznych klamer oronyksyjnych, które korygują wzrost paznokcia. Metoda ta skutecznie zapobiega również pojawieniu się problemów z wrastającym paznokciem w przyszłości. Innym nowoczesnym sposobem usuwania tej dolegliwości jest bezinwazyjna metoda Arkady, która pozwala na uporanie się z problemem w ekspresowo szybkim czasie oraz zapewnia odpowiedni efekt estetyczny.
  Schowek (0)