czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Leczenie wrastających paznokci w Tarnowie

Leczenie wrastających paznokci w Tarnowie

Wrastające lub wkręcające się paznokcie są bolączką wielu z nas. Powodują dolegliwości bólowe i mają nieestetyczny wygląd. Dzieje się tak gdy płytka paznokcia nadmiernie rozrasta się na boki przez co uszkadza skórę powodując zaczerwienienie, opuchnięcie, ból i często wywołuje krwawienie. Często schorzenie to uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a nieleczone prowadzi do zaostrzenia choroby i stanu zapalnego.

Przyczyn wrastających paznokci jest wiele: źle dobrane zbyt ciasne obuwie, złe obcinanie paznokci, nadmierna suchość lub potliwość skóry, nieprawidłowo przeprowadzony zabieg chirurgiczny i brak profilaktyki po nim, deformacje ortopedyczne a także uwarunkowania genetyczne.

Najczęstszą metodą leczenia tego schorzenia jest chirurgiczne usunięcie wrastającej części paznokcia. Jednak nowoczesna podologia proponuje zupełnie nieinwazyjne metody zwalczania tej przypadłości. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując specjalne klamry ortonyksyjne, które umożliwiają przywrócenie prawidłowego toru wzrostu płytki paznokcia. Klamry te są prawie niewidoczne i bezbolesne co umożliwia natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania. Metoda ta zapobiega również ponownemu nawrotowi schorzenia.

Kolejnym nieinwazyjnym sposobem na wrastającą lub wkręcającą się płytkę paznokcia jest zastosowanie kostki Arkady. Pozwoli ona na pozbycie się problemu już w przeciągu 30-40 minut. Przynosi natychmiastową ulgę i przywraca estetyczny naturalny wygląd płytce paznokcia.

Czas terapii przy wrastających paznokciach jest uzależniony od stopnia zaawansowania schorzenia i może wynosić nawet kilka miesięcy. Przeważnie problem zostaje rozwiązany już po kilku powtarzających się regularnie zabiegach. Do pełnego powrotu do zdrowia potrzebna jest profilaktyka i zapobieganie ponownemu wrastaniu paznokcia w skórę. Dlatego też należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie obuwie i prawidłowe obcinanie paznokci. Okres terapii zależeć będzie od stopnia deformacji i rodzajów wcześniej wykonywanych zabiegów. W ekstremalnych i sporadycznych przypadkach potrzebne będą wizyty kontrolne a nawet niewielka korekta.

Specjaliści z dziedziny podologii pomogą dobrać odpowiednie metody leczenia do indywidualnych potrzeb pacjentów. Zadbają o komfort terapii i możliwie jak najszybsze i jak najmniej bolesne wyleczenie. Dokładnie ocenią stan zdrowia pacjenta i zadbają o komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny podczas wykonywanych zabiegów. Nieinwazyjne metody leczenia są doskonałą alternatywą dla standardowych zabiegów chirurgicznych, którym często pacjenci boją się poddać.

  Schowek (0)