czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Koszalinie

Pedicure leczniczy w Koszalinie

Pedicure to pojęcie, które zna prawie każdy z nas. Ten sposób pielęgnacji stóp możemy wykonać u kosmetyczki, ale także u specjalisty podologa. Czym różnią się te dwa sposoby?

Stopy zdrowe i chore

Pedicure kosmetyczny przeznaczony jest dla zdrowych stóp. Przy takim pedicure wykorzystuje się peelingi złuszczające martwy naskórek, zabiegi parafinowe, kremy, a także masaż odprężający stóp. Do tego do zadań pedicurzystki należy tak zwana powierzchniowa obróbka zdrowej skóry na stopach, skrócenie paznokci i ich pomalowanie.

Kosmetyczka jest uprawniona do zabiegów, które polegają na regeneracji, pielęgnacji i upiększania ciała, ale nie mogą one być lecznicze, bo tym zajmuje się już podolog.

Pedicure podologiczny

To nic innego jak jednoczesna pielęgnacja i leczenie stóp. Podolog na początku przeprowadza wywiad z pacjentem. W tym przypadku ważny jest stan zdrowia oraz stan kończyn dolnych. Po założeniu karty pacjenta nadchodzi czas na dokładne zbadanie stóp i zaproponowanie odpowiedniej profilaktyki. Podolog usuwa także modzele, nagniotki, stwardniały naskórek oraz stosuje specjalistyczne preparaty.

U podologa możemy spodziewać się przede wszystkim fachowości, zastosowania specjalistycznego i przede wszystkim wysterylizowanego sprzętu.

Wbrew pozorom pedicure to także sprawa wielkiej wagi. To źle przeprowadzone może w przyszłości skończyć się licznymi problemami związanymi z naszym zdrowiem. By uniknąć takich problemów, jeśli nie wybieramy się do podologa, to sprawdźmy kosmetyczkę, do której się udajemy. Bywa, że niedoświadczone kosmetyczki popełniają kilka błędów, które mogą zaważyć na kondycji naszych stóp, należy do nich między innymi: zbyt duża ilość ściętego naskórka, brak dokładnego wywiadu z klientem, brak rozpoznania podstawowych schorzeń, nieumiejętne usuwanie wrastającego paznokcia, brak wysterylizowanych narzędzi, brak wiedzy o cukrzycy i odpowiednim traktowaniu stopy cukrzycowej.

By być zadowolonym z pedicure, najlepiej wybrać sprawdzoną kosmetyczkę bądź udać się do podologa, jeśli mamy problemy z naszymi stopami. Specjalistyczne podejście do naszych stóp jest na wagę złota- to na nich opiera się cały ciężar naszego ciała. Gdy pedicure wykonany jest niepoprawnie, może wiązać się z naszymi problemami bólowymi, a także znaczącym obniżeniem komfortu naszego życia. By tego uniknąć, dokładnie czytajmy opinie o kosmetyczkach, do których się udajemy i pamiętajmy, że prawdziwe leczenie problemów ze stopami odbywa się u podologa. W ten sposób nasze stopy zawsze będą zadbane.

  Schowek (0)