czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Legnicy

Pedicure leczniczy w Legnicy

Pedicure, jest to zabieg, którego cel można określić jako przywrócenie stopom zdrowego i pięknego wyglądu. Specjaliści wyróżniają jego dwie odmiany: kosmetyczny i leczniczy.

Pedicure kosmetyczny – co warto wiedzieć?

Jest to pielęgnacja zdrowych stóp. Wszelkiego rodzaju zabiegi wykonywane na stopach maja na celu przywrócenie im pięknego wyglądu. W tym celu stosuje się wszelkiego rodzaju masaże relaksacyjne, zabiegi parafinowe czy peeling. Kosmetyczka także może usunąć skórki, skrócić paznokcie oraz je zgodnie z życzeniem klienta pomalować.Obecne przepisy jasno stanowią, że kosmetyczka może wykonywać wszelkiego rodzaju działania, które nie są definiowane jako zabiegi medyczne. Może więc wykonywać zabiegi regeneracyjne, upiększające czy pielęgnacyjne, pod warunkiem ze nie mają one charakteru leczniczego. Niestety zdarza się, ze kosmetyczki bez fachowej wiedzy medycznej popełniają wiele błędów, które w konsekwencji prowadzą do pieczenia i bólu stóp i odczucia ogólnego dyskomfortu. 

Dla kogo pedicure podologiczny? Czym się on wyróżnia?

Pedicure leczniczy w Legnicy, wykonywany przez specjalistę podologia jest nie tylko pielęgnacja, ale także specjalistycznym leczeniem problemów, stop. W czasie wizyty w profesjonalnym gabinecie przeprowadzane są następujące procedury:


1. Przy pierwszej wizycie przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, który ma wskazać na wszystkie problemy związane ze zdrowiem, w szczególności ze zdrowiem stóp. Każdemu pacjentowi zakładana jest również karta, gdzie pomolog notuje wszystkie spostrzeżenia, zalecenia i przeprowadzone zabiegi. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski omawiane są z klientem.


2. Zabiegi wykonuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu i wysterylizowanych narzędzi. W profesjonalny sposób usuwane są wszelkiego rodzaju nagniotki, modzele itp. fachowej obróbce poddawane są paznokcie. Stosuje się odpowiednio wyselekcjonowane kremy i specjalistyczne preparaty.


3. Na fachową pomoc mogą liczyć także chorzy ze stopa cukrzycową, osoby z deformacją stóp czy grzybica. W przypadku wątpliwości podolog kieruje pacjenta do odpowiedniego lekarza specjalisty.Pomaga on także w badaniu chorób płytki paznokcia, dobrze ortez czy protetyce paznokci, usuwa także kurzajki. 

Dzięki specjalistycznej wiedzy i systematycznie zdobywanym doświadczeniu specjalista w dziedzinie podologii diagnozuje, leczy oraz zajmuje się profilaktyką chorób stóp. Posiada odpowiednie kwalifikacje, również do pracy z osobami w tzw. grupach ryzyka np. z chorymi na cukrzyce czy kobietami w ciąży. 

  Schowek (0)