czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Rzeszowie

Pedicure leczniczy w Rzeszowie

Pedicure to zabieg kosmetyczny lub leczniczy w zależności od potrzeb i stanu zdrowia stóp pacjenta/klienta wykonywany przez specjalistę kosmetyki lub podologa. Zazwyczaj pedicure kojarzymy z kosmetologią, jednak bardzo często kończyny dolne wymagają bardziej specjalistycznych zabiegów, gdyż kosmetyczka nie ma do nich uprawnień, a jej umiejętności i wiedza w tym zakresie mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. W Rzeszowie już teraz możemy znaleźć wielu specjalistów zwanych podologami, którzy dysponują specjalistyczną wiedzą dotyczącą ludzkich stóp. 

Czym różni się pedicure leczniczy od kosmetycznego? 

Różnice pomiędzy tymi pokrewnymi specjalizacjami są widoczne na pierwszy rzut oka. Specjalista od pedicure leczniczego posiada wiedzę popartą certyfikatami medycznymi, dzięki której może w pełni bezpiecznie zaopiekować się naszymi stopami. W przeciwieństwie do kosmetyczki podolog przeprowadza z klientem/pacjentem szczegółowy wywiad dotyczący jego ogólnej kondycji zdrowotnej, dzięki czemu może wykluczyć różnego rodzaju przeciwwskazania do wykonania poszczególnych zabiegów, a także może określić, jakiego rodzaju leczenie będzie najlepszym rozwiązaniem. 

W gabinecie pedicure leczniczego używa się tylko sterylnych narzędzi podczas zabiegów, co gwarantuje najwyższą jakość usługi. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę fakt, że zwykła kosmetyczka nie powinna wykonywać poszczególnych zabiegów takich jak usunięcie wrastającego paznokcia, modzeli, nagniotków i odcisków, chyba że ma ona udokumentowane uprawnienia pozwalające na wykonywanie tego typu zabiegów. Nie warto w takim wypadku korzystać z usług osób niewykwalifikowanych w tym zakresie, gdyż ostatecznie możemy bardzo zaszkodzić swoim stopom, choć zaraz po zabiegu może nam się wydawać, że wszystko zostało zrobione jak należy.

Jak może wyglądać wizyta w salonie pedicure leczniczego?

Wizyta w gabinecie pedicure leczniczego przebiega inaczej niż w salonie kosmetycznym. Zanim specjalista przystąpi do interesującego nas zabiegu musi on wykonać wywiad, który pomoże zgłębić nasz problem również z medycznego punktu widzenia. Tego typu praktyka pozwala na dogłębne poznanie problemu naszych stóp, dzięki czemu wykluczymy zabiegi, których w naszym wypadku nie powinno się stosować. Po dobrze przeprowadzonym wywiadzie lekarskim, podolog może zlecić serię odpowiednio dopasowanych zabiegów i wykonać je na miejscu przy użyciu najwyższej jakości narzędzi kosmetycznych, zawsze sterylnych i gotowych do użycia.

Gdzie wybrać się na odpowiedni pedicure leczniczy w Rzeszowie?

Przed podjęciem decyzji o udaniu się na specjalistyczną wizytę podologiczną warto zasięgnąć języka u osób, które już wcześniej miały przeprowadzany pedicure leczniczy Rzeszów obfituje w wiele miejsc tego typu, ale poprzez zasięgnięcie opinii bezstronnych osób w internecie będą mogli Państwo poznać charakterystykę poszczególnych specjalistów oraz wybrać tego, który najbardziej odpowiada waszym wyobrażeniom i indywidualnym potrzebom. Warto się posiłkować tego typu opiniami, szczególnie przed pierwszą wizytą, ponieważ pozwoli to nam znaleźć prawdziwych fachowców w tej dziedzinie w naszym rejonie. 

 

  Schowek (0)