czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Sosnowcu

Pedicure leczniczy w Sosnowcu

Pedicure leczniczy jest zabiegiem, który łączy w sobie troskę o zdrowie oraz dbałość o urodę. Zabieg ma kilka etapów, które wcześniej poprzedza bardzo szczegółowa kontrola stanu stóp, a także wywiad medyczny z chorym.

Kolejny etap zabiegu to dezynfekcja, skrócenie, a następnie oszlifowanie paznokci oraz niezwykle dokładne czyszczenie wałów paznokciowych. Następnie rozmiękcza się nadmierne zrogowacenia naskórka profesjonalnymi środkami. Na początku zmiany te zostają usunięte przy pomocy skalpela i dłutek, a na koniec naskórek zostaje wygładzony dzięki szybkoobrotowemu urządzeniu oraz odpowiednio dobranych frezów.

Zabieg może obejmować także usunięcie odcisków oraz modzeli, jak również leczenie wrastających paznokci, oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo, wykonanie ortez służących do eliminacji lub korekcji zniekształceń stóp, rozkładania obciążeń stóp lub ochrony przed powstawaniem niektórych urazów czy też całkowitą rekonstrukcję paznokci uszkodzonych w różny sposób. Wyróżnia się kilka rodzajów ortez - paliatywne, które łączą w sobie łagodzenie bólu oraz komfort noszenia oraz korekcyjne, które korygują przednią część stopy oraz zmieniają jej układ i strukturę. Finalnie pedicure leczniczy na skórę stóp zostaje nałożony. Preparat pielęgnujący jest dobierany według swoistych wymagań. Zabieg ten to także porady w kwestii pielęgnacji domowej, takich jak między innymi odpowiednie skracanie paznokci.

Pedicure leczniczy obejmuje w swoim zakresie też diagnostykę stóp za pomocą specjalistycznego sprzętu nowoczesnej techniki. Pedicure to również masaże, czyli odpowiednio zapewniony relaks, który rozluźnia mięśnie i tym samym eliminuje obciążenia oraz bóle stóp. Masaż nóg wpływa bardzo korzystnie nie tylko na nogi, ale i całe ciało, które dzięki rozluźnieniu i lepszemu ukrwieniu staje się niezwykle zrelaksowane i odprężone. To także idealny sposób na odpoczynek dla osób zestresowanych i przepracowanych, które na co dzień nie odnajdują odpowiedniej dawki snu i spokoju.

Do pedicure'u wlicza się też usuwanie wrastających paznokci, których problem powstaje poprzez - zazwyczaj - nieprawidłowe ich obcinanie - zamiast na wprost, często robi się to na tak zwany "owal". Wówczas, aby wyeliminować problem, należy przeprowadzić bezbolesny zabieg mający na celu usunięcie niewygodnego problemu - wbrew najprostszej metodzie zabiegu chirurgicznego, który nie zawsze jest skuteczny, a aż siedemdziesiąt procent przypadków usuniętych medycznie ponownie wraca.

  Schowek (0)