czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Pedicure leczniczy w Tarnowie

Pedicure leczniczy w Tarnowie

Pedicure leczniczy, inaczej nazywany również specjalistycznym lub podologicznym to obecnie najbardziej kompleksowa usługa pedicure na rynku. Obejmuje dwa etapy, po pierwsze zakresem swoich działań obejmuje leczenie zaistniałych zmian chorobowych w obrębie stóp. Po drugie zawiera w sobie pedicure kosmetyczny polegający na regeneracji i upiększaniu, do którego należą takie zabiegi jak masaż, peeling, zabiegi parafinowe, powierzchniowa dbałość o skórę, obcięcie i malowanie paznokci.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy może wykonywać podolog. Przeprowadza on wywiad z pacjentem, także na temat ogólnego stanu zdrowia. Ogląda stopy i zapisuje wszystkie niezbędne informacje na karcie pacjenta. Ustala proces leczenia, dalszej profilaktyki i pielęgnacji. Udzieli wielu cennych porad jak uniknąć podobnych kłopotów w przyszłości. Pedicure specjalistyczny to między innymi usuwanie modzeli i odcisków w sposób bezbolesny, likwidacja grubej warstwy zrogowaciałej skóry, profesjonalne zabiegi w obrębie paznokci. Wszystkie czynności podolog wykonuje z wykorzystaniem specjalistycznego wysterylizowanego sprzętu dostępnego w gabinecie.

Dlaczego wybrać pedicure podologiczny?

Z niektórymi dolegliwościami stóp lepiej wybrać się do podologa niż do kosmetyczki. Posiada on więcej fachowej wiedzy i doświadczenia w rozwiązywaniu problemów i leczeniu. Lepiej dobierze sposób terapii i dzięki odpowiednim narzędziom będzie w stanie przeprowadzić zabieg bardziej fachowo i bezboleśnie. Kosmetyczki bez certyfikatów podologicznych i bez szkoleń często popełniają błędy przy rozpoznawaniu modzeli, kurzajek i odcisków, co za tym idzie nie wybierają najlepszej formy ich usunięcia. Nie przeprowadzają wywiadu z pacjentem, nie zwrócą uwagi na choroby ogólnoustrojowe. Ich błędem jest ściąganie zbyt dużej warstwy zrogowaciałego naskórka, w mniejszym stopniu znają się na deformacjach paznokci i ich leczeniu, niedokładnie i bez fachowej wiedzy wykonują usuwanie wrastających paznokci. Nie posiadają umiejętności leczenia i pielęgnacji „stopy cukrzycowej” często występującej u diabetyków. „Stopa cukrzycowa” wymaga specjalistycznego leczenia podologicznego, nie może być moczona i nie należy dopuszczać do nawet najmniejszego skaleczenia.

Na co zwracać uwagę podczas zabiegów?

Przed poddaniem się zabiegom zwróć uwagę na sterylność w gabinecie oraz sterylność wszystkich narzędzi. Wybieraj do specjalistycznego pedicure podologa, który przebył szkolenia i zdobył odpowiednie certyfikaty. Kieruj się opiniami innych pacjentów.

  Schowek (0)