czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Częstochowie

Rekonstrukcja paznokcia w Częstochowie

Podologia to gałąź medycyny, która zajmuje się szeroko pojętymi diagnostyką i leczeniem chorób stóp oraz stawu skokowo goleniowego. Podolog to specjalista, który pomaga w utrzymaniu stóp w dobrym zdrowiu, a także dba o ich estetyczny wygląd. 
 
Jednym z zabiegów, które oferują gabinety podologiczne w mieście Częstochowa, jest rekonstrukcja paznokcia.
 
Jak dbać o stopy? 
 
Właściwa pielęgnacja to najskuteczniejszy sposób na utrzymanie stóp w dobrej kondycji. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne powinny przede wszystkim być wykonywane regularnie. Jedną z mniej oczywistych, ale bardzo ważnych dla zdrowia stóp czynności jest regularne chodzenie i aktywność fizyczna. Siedzący tryb życia sprawia, że stopy puchną i są obrzęknięte, co powoduje ból. Niezwykle istotna jest także prawidłowo zbilansowana dieta, która dostarczy organizmowi wszystkich witamin i minerałów. Prawidłowa pielęgnacja to także higiena oraz regularne nawilżanie skóry i przycinanie paznokci. Te ostatnie, jeśli nie są zadbane, potrafią przysporzyć wielu problemów. 
 
Zniszczone paznokcie u stóp
 
Nie tylko skóra, ale także paznokcie mogą ulec uszkodzeniu. Płytka może zniszczyć się podczas uprawiania sportu czy noszenia źle dobranego obuwia, ale także na skutek wielu chorób. Dolegliwościami, których skutkiem ubocznym jest zdeformowana, zniszczona płytka paznokcia, są między innymi anemia, marskość wątroby czy wady serca. Osłabione czy przebarwione paznokcie  mogą być także efektem przyjmowania dużych ilości leków. 
 
Czym jest rekonstrukcja paznokcia? 
 
Jeśli doszło do uszkodzenia płytki paznokcia u stóp, należy jak najszybciej zgłosić się do podologa, który oceni skalę zmian i zaleci odpowiednie leczenie. Najczęściej jest to rekonstrukcja paznokcia, która polega na uzupełnieniu płytki po wcześniejszym jej oczyszczeniu i usunięciu zmian chorobowych. Dzięki rekonstrukcji pacjent ma szansę uniknąć funkcjonowania bez osłony palca w postaci paznokcia, który w niektórych przypadkach potrafi odrastać nawet rok, narażając chorego ma nieprzyjemne dolegliwości oraz negatywnie wpływając na wygląd stóp.
  Schowek (0)