czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Legnicy

Rekonstrukcja paznokcia w Legnicy

Stopy należą do bardzo istotnych i stosunkowo wrażliwych części ciała. Narażone są na występowanie wielu chorób, obrzęków czy pęknięć, które leczy się na różne sposoby. Nieodłącznym elementem świadczącym o kondycji stóp są również paznokcie. Legnica jest miastem, w którym znaleźć można wielu specjalistów z dziedziny podologii, zajmujących się leczeniem rozmaitych schorzeń dotykających paznokci. Wielu z nich wykonuje również profesjonalny zabieg, pozwalający na zrekonstruowanie zniszczonej płytki.
 
Zniszczona płytka paznokcia
 
Płytki paznokci mogą się niszczyć na skutek niefortunnego wypadku lub zbyt intensywnego uprawiania sportu, a także występowania rozmaitych schorzeń, m.in. chorób serca, zaburzeń krążenia, anemii czy marskości wątroby. Na wygląd paznokci wpływ ma również przyjmowanie niektórych leków oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia. Aby ocenić kondycję płytki paznokcia, należy udać się do podologa. Lekarz ten zajmuje się profesjonalną diagnozą i jest wstanie dobrać najbardziej optymalny oraz właściwy rodzaj terapii. W przypadku problemu występującego po urazie mechanicznym, na przykład ułamaniu fragmentu płytki paznokcia, najprawdopodobniej podolog podejmie decyzję o przeprowadzeniu zabiegu rekonstrukcji paznokcia. Może być on również stosowany w przypadku, gdy konieczne jest usunięcie fragmentu płytki zaatakowanego przez grzybicę. 
 
Rekonstrukcja paznokcia
 
Zabieg rekonstrukcji paznokcia przebiega wieloetapowo. Najpierw podolog podejmuje się dokładnego oczyszczenia płytki paznokcia. Kolejnym krokiem jest dokonanie oceny problemu, która pozwali na zastosowanie wypełnienia najbardziej właściwego dla danego przypadku. Jeżeli problem nie jest zbyt poważny, zabieg przeprowadzenia całkowitej rekonstrukcji może się odbyć nawet podczas pierwszej wizyty. Warto zrobić to jak najwcześniej, ponieważ paznokieć może odrastać nawet rok. Sam proces zabiegu rekonstrukcji jest całkowicie bezbolesny, a każdy wyleczony w ten sposób paznokieć da się bez problemu pomalować lakierem.
  Schowek (0)