czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Opolu

Rekonstrukcja paznokcia w Opolu

Rekonstrukcja paznokcia staje się zabiegiem koniecznym do wykonania w niektórych sytuacjach - w wyniku urazów mechanicznych, jak również procesów chorobowych. Nowoczesne technologie wykorzystywane w przeprowadzaniu zabiegów umożliwiają pełną rekonstrukcję płytki paznokcia, zapewniając powrót do komfortowego funkcjonowania w codziennym życiu.

Specjalistyczna ocena stanu paznokci

Wskazaniem do zgłoszenia się do gabinetu podologicznego jest konieczność specjalistycznej oceny stanu paznokcia oraz ewaluacja zasadności przeprowadzenia zabiegu. 

Przy użyciu profesjonalnej aparatury oraz w oparciu o wiedzę i doświadczenie zawodowe, podolog - specjalista od zdrowia stóp przeprowadza analizę stanu paznokcia i uzasadnia lub odrzuca potrzebę wykonania zabiegu rekonstrukcji. 

W przypadku najmniejszych wątpliwości odnoszących się do stanu zdrowia stóp i paznokci, zalecane jest odwiedzenie gabinetu podologicznego w celu przeprowadzenia profesjonalnej diagnozy.

Rekonstrukcja płytki paznokcia - wskazania i przeciwwskazania

W wyniku urazu mechanicznego, jakim może być silne uderzenie w palec występuje efekt tak zwanego schodzenia paznokcia - odsłonięte nerwy wywołują dużą bolesność, ograniczając mobilność pacjenta oraz znacząco obniżając jakość codziennego funkcjonowania.

W przebiegu jednostek chorobowych odnoszących się do obszaru paznokci także może występować konieczność wykonania rekonstrukcji - ubytki w paznokciach mogą być skutkiem zakażeń grzybiczych lub występowania tak zwanego paznokcia zdrewniałego. Pojawiają się także w wyniku usuwania paznokcia podczas terapii wrastających i wkręcających się paznokci.

W każdej z tych dolegliwości zabieg, jakim jest rekonstrukcja paznokcia wydaje się w dużej mierze wskazany.

Z kolei przeciwwskazaniem do przeprowadzenia rekonstrukcji jest trwająca grzybica paznokcia - przed przystąpieniem do zabiegu należy koniecznie wyleczyć oraz oczyścić paznokieć, który dopiero po wymienionych manewrach może zostać zrekonstruowany.

Zasadność wykonywania rekonstrukcji paznokci - zalety podobnego zabiegu

Ubytki w paznokciach wywołują spory dyskomfort, stając się źródłem bolesnych doznań oraz skrępowania i wstydu. Bez wątpienia warto poddać je terapii, a jednym z zalecanych sposobów leczenia jest ich rekonstrukcja.

Zabieg rekonstrukcji paznokci umożliwia zakrycie występujących mankamentów, stając się jednocześnie sposobem na zapewnienie ochrony dla uszkodzonego paznokcia. 

Dzięki rekonstrukcji paznokcia zniwelowana zostaje nadwrażliwość czuciowa oraz ograniczone jest ciągłe podrażnianie paznokcia przez skarpetki oraz obuwie. Zrekonstruowany paznokieć chroniony jest przez użyte podczas zabiegu środki medyczne, których nowoczesna technologia umożliwia swobodny wzrost paznokcia pod warstwą chroniącą miejsce rekonstrukcji.

Warto zaznaczyć, że specjalistyczne podologiczne preparaty stosowane według zaleceń umożliwiają uniknięcie zakażeń oraz mogą wpłynąć na przyspieszenie wzrostu paznokcia. 

Rekonstrukcja paznokci - stosowane środki medyczne

Do wykonania zabiegu odnawiającego paznokieć wykorzystywane są różnego rodzaju środki lecznicze, stanowiące odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w tej dziedzinie medycyny. Podolog na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz analizy stanu paznokcia określa przebieg zabiegu rekonstrukcji oraz wybiera stosowne środki użyte do jej wykonania.

Zazwyczaj wykorzystywanym środkiem podczas procesu rekonstrukcji paznokci jest masa żelowa, umożliwiająca pokrycie ubytku w płytce paznokcia. Warunkiem jej wykorzystania jest zachowanie przynajmniej jednej trzeciej długości naturalnej płytki paznokcia pacjenta kwalifikowanego do zabiegu rekonstrukcji.

Stosowane podczas rekonstrukcji paznokci są także specjalne lakiery produkowane do celów podologicznych, jak i masy akrylowe - szybkoschnący klej pomimo stwardnienia zapewnia swobodę ruchomości palców oraz ich elatyczność. 

Istotnym aspektem rekonstrukcji paznokcia jest wykorzystanie elementów leczniczych, które ściśle przylegają do łożyska pod paznokciem, jednak nie zaklejają go - podobny efekt umożliwia swobodny rozwój naturalnego paznokcia i jego stopniowe odrastanie pod masą zabezpieczającą. Chroniony obszar umożliwia więc normalne i komfortowe funkcjonowanie, stanowiąc jednocześnie idealne środowisko i warunki do odrastania rekonstruowanego paznokcia.

Rekonstrukcja paznokcia Opole

Gabinety podologiczne obecne są w każdym rejonie kraju - każde województwo posiada miasto, w którym dostępny jest profesjonalny gabinet podologiczny, oferujący zabiegi podobne do omówionego powyżej. 

W sytuacji zaistnienia zmian w płytce paznokciowej oraz jakichkolwiek nieprawidłowości w stanie zdrowia stopy warto zainteresować się propozycją gabinetów podologicznych, które oferują specjalistyczną opiekę oraz doradztwo z zakresu zdrowia stóp i paznokci. 

W odniesieniu do rekonstrukcji paznokci zasadne wydaje się korzystanie z pomocy doświadczonych i wyspecjalizowanych profesjonalistów, którzy w oparciu o swoją wiedzę umożliwią powrót do zdrowia stóp i paznokci. 

  Schowek (0)