Masz problem ze stopami? Dobrze trafiłeś!

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia w Radomiu

Rekonstrukcja paznokcia w Radomiu

Problemy z paznokciami potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Powody uszkodzenia paznokcia mogą być różne. Do najczęściej spotykanych przyczyn należą uszkodzenia mechaniczne lub zmiany chorobowe. W efekcie taki paznokieć jest usuwany i konieczna jest jego rekonstrukcja. Dowiedz się więcej na temat tego procesu i zobacz gdzie szukać pomocy.

Usunięcie paznokcia

Uszkodzenia mechaniczne paznokcia powstają najczęściej na skutek mocnego uderzenia w palec. Pod paznokciem tworzy się krwiak, którego usunięcie powoduje zejście części lub całości płytki paznokcia. Ubytki paznokci są także spotykane po chirurgicznych zabiegach usunięcia wrastających paznokci. W takich przypadkach często dochodzi do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia, co prowadzi do zahamowania odrostu płytki paznokcia lub wzrostu nieprawidłowego. Zmiany chorobowe prowadzące do utraty paznokcia to najczęściej grzybica i onycholiza (odklejanie się płytki od łożyska).

Jak uzyskać pomoc?

Specjalistą, który zajmie się rekonstrukcją paznokcia jest podolog. Profesja ta łączy kwalifikacje lekarza z umiejętnościami kosmetyczki. Aby znaleźć właściwy gabinet warto skorzystać z Internetu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę poszukiwaną frazę (np. "rekonstrukcja paznokcia Radom") i zapoznać się z listą otrzymanych wyników. Przejrzenie bogatych ofert poszczególnych gabinetów pozwoli odnaleźć podologa, który spełni oczekiwania i przeprowadzi skuteczną terapię. Podczas wizyty w gabinecie podolog dokona oględzin płytki paznokcia i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Rekonstrukcji paznokcia można dokonać w wielu przypadkach, a terapia przynosi bardzo dobre rezultaty. Dokonuje się jej, gdy istnieje konieczność zabezpieczenia odsłoniętego łożyska paznokcia (tkanki, do której on przyrasta) i zapewnienia prawidłowego przyrostu płytki.

Proces rekonstrukcji paznokcia

Warto wiedzieć, że czas terapii jest uzależniony od szybkości jej rozpoczęcia i stopnia uszkodzenia paznokcia (często rekonstrukcji wymaga tylko jego fragment). Im wcześniej zacznie się rekonstrukcja paznokcia, tym będzie łatwiejsza i szybciej się zakończy. Dlatego nie ma sensu zwlekać z wizytą u podologa. Specjaliści stosują nowoczesne metody, które pozwalają skutecznie odbudować paznokieć. Naturalny proces wzrostu może trwać nawet rok, ale istnieją preparaty, które go przyspieszają i chronią przed zakażeniem. Zalicza się do nich specjalne protezy paznokci czy różnego rodzaju masy żelowe wypełniające ubytki. Odpowiednio przeprowadzona terapia pozwoli pozbyć się problemu raz na zawsze.

  Schowek (0)