czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Rekonstrukcja paznokcia we Wrocławiu

Rekonstrukcja paznokcia we Wrocławiu

Paznokcie stóp są bardzo narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i choroby. Przed wieloma z nich możemy się sami uchronić, np. stosując się dokładnie do zaleceń dotyczących higieny stóp. Nie wszystkie z nich są jednak od nas zależne. Dlatego zdarza się że paznokcie ulegają uszkodzeniu. Niekiedy dzieje się tak również na skutek przebytej choroby. W większości przypadków paznokcie z czasem same odrastają we właściwej formie. Niekiedy jednak zależy nam by przyspieszyć ten proces – choćby z powodów estetycznych. Wówczas warto poszukać specjalistów, którzy wykonują zabiegi rekonstrukcji paznokcia. 
Duże miasta, takie jak Wrocław oferują nam możliwość wyboru gabinetu podologicznego, w którym zabieg rekonstrukcji paznokcia można wykonać już podczas pierwszej wizyty.
 
Przyczyny zniszczeń i rekonstrukcji paznokcia
 
Zniszczenie paznokcia może nastąpić z wielu rozmaitych, niezwiązanych ze sobą przyczyn. Najczęstsze z nich to:
 
- uszkodzenia mechaniczne (np. uderzenia, zmiażdżenia),
- przebyte choroby (np. grzybica paznokci),
- usunięcie fragmentu wrastającego paznokcia,
- noszenie nieodpowiedniego obuwia.
 
Naturalne odrastanie całego paznokcia może potrwać nawet rok. Przez ten czas trzeba z żelazną dyscypliną dbać o palce stóp, żeby nie narazić ich na uszkodzenia, ponieważ nieosłonięty paznokciem obszar jest szczególnie podatny na kolejne uszkodzenia i schorzenia. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zabieg rekonstrukcji paznokcia. Rekonstrukcja sprawia, że można zacząć funkcjonować w miarę normalnie, uważając rzecz jasna, by nie dopuścić do uszkodzenia zrekonstruowanej warstwy. Obowiązujące zasady są jednak o wiele łatwiejsze do przestrzegania, niż w przypadku oczekiwania na naturalne odrastanie paznokcia.
 
Przebieg terapii
 
Terapia rekonstrukcji paznokcia zależy w dużej mierze od stopnia i rodzaju uszkodzenia. O tym jaki rodzaj terapii wybrać i ile będzie trwała rekonstrukcja, decyduje lekarz podczas pierwszej wizyty. Jest on wówczas w stanie ocenić właściwy stan płytki paznokcia i orzec czy jest w stanie dokonać kompletnej rekonstrukcji w czasie jednej wizyty, czy też trzeba bezie ją powtórzyć. Jednak w porównaniu z naturalnym odrastaniem jest to i tak czas o wiele krótszy.
 
Rekonstrukcja polega zazwyczaj na odtworzeniu mniejszego lub większego fragmentu paznokcia za pomocą specjalnych materiałów plastycznych. Zabieg jest bezbolesny. Zrekonstruowany paznokieć nie będzie różnił się wizualnie od naszych własnych, co jest szczególnie istotne latem, kiedy nosimy odkryte buty, Można go nawet malować lakierem do paznokci.
  Schowek (0)