czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie kurzajek, brodawek w Olsztynie

Usuwanie kurzajek, brodawek w Olsztynie

Usuwanie kurzajek, to czynność która polega na wyeliminowaniu szpecących znamion na stopach. Wbrew pozorom, zadanie to nie jest proste. Osoby profesjonalnie usuwające kurzajki powinny się kierować dwoma cechami: minimalizacją bólu i zmniejszaniem szans na ponowne powstawanie kurzajek (często w tych samych miejscach).

Czym jest kurzajka?

Kurzajka to dość specyficzna forma zmian skórnych. Wywołuje ją wirus brodawczaka ludzkiego, który w skrócie nosi nazwę HPV. Przenosi się on poprzez kontakt naskórka i tym samym - powstaje najczęściej na nogach i rękach. Nie oznacza to jednak, że powstawanie kurzajek jest ograniczone wyłącznie do tych części ciała. Równie łatwo mogą one powstawać gdzie indziej. 

Przyczyna powstawania kurzajek

Kurzajki powstają na wskutek osłabienia układu odpornościowego człowieka. Dlatego warunki sprzyjające się zagnieżdżeniu wirusa HPV, są związane głównie z takimi stanami jak ciąża, zmiany zapalne, zranienia itd. Czasami za powstawanie kurzajek odpowiedzialna jest nadmierna potliwość, zmiany hormonalne i różne dolegliwości związane z układem krwionośnym.

Z biegiem czasu, kurzajki coraz bardziej zagłębiają się w skórze. Wiąże się to z naruszeniem systemu nerwowego. Tym samym, w miarę postępu choroby, kurzajki są coraz bardziej bolesne.

Profilaktyka kurzajek

Leczenie kurzajek to nie wszystko. Jeśli chcemy skutecznie walczyć z tą chorobą, musimy również pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Jak wiadomo, nosicielami wirusa HPV możemy być przez wiele lat. Dlatego nawet po usunięciu zmiany, możemy z biegiem czasu liczyć się z nawrotem choroby.

Oczywiście ryzyko to można minimalizować. Jak? Najlepiej za pomocą odpowiednich środków leczniczych. Istnieją specjalne płyny, które zapobiegają powstawaniu kurzajek w miejscu, w którym zostały one usunięte. Dlatego samo ich wyeliminowanie nie wystarczy.

Jak długo leczy się kurzajki?

Usuwanie kurzajek Olsztyn, jest procesem bardzo zróżnicowanym jeśli chodzi o czas trwania kuracji. Proces ten może trwać od kilku do aż kilkunastu wizyt. Nie dajmy się nabrać na reklamy, w których określony podmiot zarzeka się, że zlikwiduje kurzajki już po pierwszej wizycie. 

Od czego zależny jest proces usuwania kurzajek?

1. Od reakcji konkretnego pacjenta. Likwidacja kurzajek wiąże się ze zastosowaniem różnych płynów pomocniczych. Mogą one uczulać pacjenta i doprowadzać do wielu różnych, często niepożądanych reakcji. 

2. Od poprzednich prób usuwania kurzajek. Czas potrzebny do usunięcia zmian może się wydłużyć, jeśli pacjenci na własną rękę próbowali wcześniej usunąć kurzajki. Pamiętajmy, że usuwanie ich na własną rękę często rodzi sporo komplikacji.

3. Od czasu, po którym zdecydowaliśmy się na wizytę. Eliminacja kurzajki jest możliwa, jednak czas jaki będzie na to potrzebny jest zależny od stopnia zagnieżdżenia się wirusa w naszym ciele. Im dłużej zwlekaliśmy z wizytą u profesjonalnego podologa, tym dłużej trwać będzie kuracja. Dlatego warto odwiedzić lekarza wtedy, gdy zauważymy pierwsze objawy powstawania kurzajek.

  Schowek (0)