czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Katowicach

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Katowicach

Modzele są nieco innym problemem niż odciski, choć te dwa typy problemów stóp bywają ze sobą mylone. Modzele nie są bolesne, niestety przeszkadzają w sposób mechaniczny, a także niezbyt estetycznie wyglądają - dlatego też warto udać się do jednego z katowickich podologów, żeby pozbyć się tego problemu. Profesjonalny gabinet gwarantuje bezpieczeństwo i fachowe wykonywanie zabiegów, które faktycznie pomagają. Jeśli chodzi o usuwanie zrogowaceń modzeli Katowice mogą zaoferować dobrych, godnych zaufania specjalistów. Co warto wiedzieć o modzelach oraz ich usuwaniu?

Czym są modzele i dlaczego powstają?

To jedna z odmian hiperkeratozy, czyli nadmiernego pogrubienia i nagromadzenia się naskórka w miejscu, w którym jest on stale narażany na przeciążenia. Zwykle są to płaskie, żółte obszary twardego naskórka, które nie bolą. Mają owalny lub okrągły kształt, najczęściej powstają na paluchu, pięcie lub przednich krawędziach stopy.

Modzele powstają, gdy wywierany jest stały nacisk lub tarcie na dany obszar skóry. Próbuje ona bronić się przed tym przeciążeniem, produkując wciąż nowe komórki. Najczęściej przyczyną są deformacje w układzie kostnym stopy, niedopasowane obuwie, a także nawyk zbyt częstego, zbędnego usuwania naskórka w celach kosmetycznych.

Wizyta u podologa

Najlepiej jak najszybciej znaleźć dobry gabinet podologiczny i umówić się na wizytę celem usunięcia zrogowacenia oraz ustalenia przyczyny jego powstania. Podolog sprawnie i bezboleśnie usuwa modzel w sposób mechaniczny, a po zabiegu nie występują żadne powikłania. Jest on przeprowadzany w sposób całkowicie bezpieczny i higieniczny, przy wykorzystaniu jednorazowych i sterylnych narzędzi. Następnie specjalista ustala przyczynę problemu i radzi co zrobić, by nie wracał.

Deformacje układu kostnego sprawiają niestety, że usunięcie modzeli i zrogowaceń na stałe nie jest możliwe. Warto jednak umawiać się do pewien czas na wizytę i pedicure leczniczy, dzięki czemu skóra stóp będzie utrzymywania w dobrym stanie, a komfort chodzenia utrzymany. Można też stosować specjalne opatrunki odciążające i amortyzujące, by skóra nie była aż tak narażona na przeciążenie. W przypadku dwóch pozostałych przyczyn powstawania i odnawiania się modzeli leczenie polega na regularnym, usuwaniu ich, stosowaniu poleconych preparatów do pielęgnacji, oraz zmianie nawyków pielęgnacyjnych, a także dotyczących obuwia.

Dlaczego warto?

Wiele osób zaniedbuje powstające zrogowacenia i modzele, biorąc je za defekt jedynie estetyczny. Jednak bardzo długo nie usuwane, mogą zacząć powodować ból. Zrogowaciały naskórek potrafi także pękać, a w pęknięciach łatwo rozwijają się stany zapalne i grzybice. Dlatego właśnie warto niezwłocznie udać się na zabieg do podologa, by pozbyć się modzeli i zapobiec ich dalszego rozwojowi lub nawrotom. Rzetelna wiedza specjalisty pozwala na wykrycie źródła i zaradzenie mu. W ten sposób można uniknąć nie tylko eskalacji nieestetycznego problemu, ale też poważnych, zdrowotnych konsekwencji zaniedbania problemu.

  Schowek (0)