czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Legnicy

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Legnicy

Różnego rodzaju modzele i zrogowacenia pojawiające się na stopach nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą powodować ogromny dyskomfort. Modzele to nic innego jak zgromadzenie pogrubionej tkanki naskórka w jednym miejscu. Fachowa nazwa zjawiska zrogowacenia naskórka to hiperkeratoza. Modzele są najczęściej skupiskiem płaskiej, dużej masy, która jest zrogowaciała i ma żółte zabarwienie. Najczęściej przyjmują okrągły lub owalny kształt. Pojawiają się one zazwyczaj w takich miejscach jak:


• Duży paluch
• Pięta
• Krawędź stopy
• Kości śródstopia, w szczególności drugiej, trzeciej oraz czwartej.

Problem z modzelami czy zrogowaciałym naskórkiem pojawia się najczęściej w wyniku nienaturalnego tarcia czy obciążenia pewnego obszaru skóry. Do podstawowych przyczyn powstania problemu zaliczyć można:


• Różnego rodzaju nieprawidłowości w budowie kostnej stóp
• Nieumiejętne i zbyt częste usuwanie zrogowaciałego naskórka 
• Źle dopasowane obuwie, wykonane ze złej jakości materiału, który powoduje ucisk i nie pozwala stopie oddychać w naturalny sposób. 

Po pomoc do specjalisty

Usuwanie modzeli i zrogowaceń Legnica nie jest bolesne, jednak aby było skuteczne należy skorzystać z pomocy specjalisty. Pomimo tego, że nie należą one do poważnych schorzeń, modzele powinny być likwidowane niezwłocznie po tym jak się pojawią. Brak reakcji lub próba ich samodzielnego usunięcia, może nie tylko zaowocować nieestetycznym wyglądem stopy, ale także spowodować przeszywający ból. Modzele sprzyjają także powstawaniu różnego rodzaju zakażeń wirusowych czy bakteryjnych, takich jak np. grzybica stóp.


Specjalista podolog przyjmując pacjenta ustali indywidualny sposób leczenia, który w dużej mierze będzie uzależniony od tego dlaczego zmiany pojawiły się na stopach. I tak, jeśli problem jest wynikiem deformacji kości, trwale usunięcie zmian zazwyczaj nie jest możliwe. Jednak systematyczne wizyty u specjalisty pomogą utrzymać stopy w dobrym stanie. W takim wypadku zazwyczaj stosuje się specjalistyczne opatrunki, które odciążają i amortyzują skórę stóp.


W innych przypadkach wykonuje się zabiegi pozwalające na usuniecie chorobowych zmian za pomocą preparatów, a także specjalistycznego sprzętu. W ramach działań profilaktycznych warto zaopatrzyć się w stosowne obuwie, które w naturalny sposób będzie dopasowywało się do stopy. Buty muszą być wygodne i powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Profesjonalista w czasie wizyty w gabinecie wskaże także na sposoby pielęgnacji stóp, które pomogą zapobiec lub ograniczyć problem w przyszłości. Warto pamiętać, że nieumiejętne działania mogą jeszcze zwiększyć problem.

  Schowek (0)