czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Łodzi

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Łodzi

Odcisk przede wszystkim boli, ponieważ martwe komórki tworzą stwardniały stożek, zwrócony ostrym końcem w kierunku leżących głębiej tkanek i podczas chodzenia koniec ten uciska znajdujące się w skórze zakończenia nerwowe, powodując ból. 
Modzele i zrogowacenia natomiast to rogowe zgrubienia na podeszwach stóp. W odróżnieniu od odcisków na ogół nie są bolesne. Powstają wówczas, gdy ciężar ciała nie rozkłada się równomiernie na powierzchni stopy. Mają wygląd twardego zgrubienia zabarwionego jasnożółto o niewyraźnych granicach. Najczęstszymi miejscami ich pojawiania się są pięty, paluchy, krawędzie stopy oraz kości śródstopia.

Jakie są przyczyny ich powstawania?


Modzele i zrogowacenia powstają na skutek stałego ucisku na jeden obszar skóry. Najczęstsze przyczyny to:


- źle dopasowane obuwie,
- nieprawidłowe ustawianie stóp podczas chodzenia.


Najbardziej niekorzystne są pantofle na wysokich obcasach, ponieważ przenoszą cały ciężar ciała na palce stóp.

Co robić, gdy na stopach pojawią się modzele lub zrogowacenia?


Kiedy zauważymy na naszych stopach nieestetyczne zgrubienia, jest to sygnał, że należy udać się do podologa. Podolog to specjalista zajmujący się chorobami kończyn dolnych, diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją. Często występuje jako doradca, od którego pacjent może dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o nogi, udziela wskazówek, dotyczących pielęgnacji stóp i paznokci oraz prowadzenia właściwego trybu życia, zapobiegającego chorobom stóp. W czasie pierwszej wizyty zadaniem podologa jest ustalenie przyczyny powstania modzeli i zrogowaceń, ponieważ od tego zależy dalsze działanie. Im wcześniej się do niego zgłosimy, tym lepiej, gdyż nieleczone modzele oprócz tego, że źle wyglądają, z czasem mogą sprawić ból, a co jeszcze gorsze, może dojść do pęknięć naskórka, a tą drogą mogą się dostać do organizmu grzyby, wirusy lub bakterie.

Jak wygląda zabieg?


Wizyta w gabinecie rozpoczyna się od wywiadu podologa z pacjentem na temat przebytych przez niego chorób, zażywanych leków, uczuleniach, trybie życia, stosowanej diety i często już na tej podstawie może określić przyczynę schorzenia. Podolog, także na podstawie obejrzenia butów pacjentów, jest w stanie określić, jakie zmiany chorobowe mogą się pojawić na ich stopach w przyszłości. Następnie dokładnie ogląda stopy. Wywiad i badanie umożliwiają rozpoznanie choroby i wykonanie zabiegu. Podolog w trakcie wizyty wykonuje tzw. pedicure leczniczy, dzięki któremu modzele i wszelkie zrogowacenia mogą zostać całkowicie usunięte bez szkody dla zdrowia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent czuje się komfortowo. Następnie, jeśli to konieczne, pacjent jest zapisywany na wizytę kontrolną i otrzymuje zalecenia, co do dalszej pielęgnacji stóp w domu, aby dużej utrzymać efekt zabiegu i poprawić kondycję skóry.

Jak utrzymać efekty zabiegu?


Natychmiast po zabiegu widać różnicę w wyglądzie stopy. Jednak zabieg nie jest w stanie zlikwidować nadmiernego zrogowacenia na zawsze, jeśli nie będzie usunięta przyczyna jego powstawania. Dlatego, aby modzele usunąć na trwałe, trzeba zgodnie z zaleceniami podologa:


- zmienić obuwie,
- stosować wkładki odciążające i amortyzujące,
- regularnie chodzić na wizyty kontrolne.

Gdzie usuwać modzele i zrogowacenia?


Zabieg najlepiej przeprowadzać w profesjonalnych gabinetach podologicznych. W naszych gabinetach w Łodzi przeprowadzamy zabiegi przy zachowaniu bezpieczeństwa i rygorystycznie przestrzeganych zasad higieny. Stosowany przez nas sprzęt jest najwyższej jakości, po każdym zabiegu dezynfekowany i sterylizowany, a stosowane inne materiały pomocnicze są wyłącznie jednorazowe.

  Schowek (0)