czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Radomiu

Usuwanie modzeli, zrogowaceń w Radomiu

Modzele i zrogowacenia na stopach to problem, który dotyczy bardzo wielu osób. Jeśli jesteś jedną z nich, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Zobacz jakie są przyczyny tej dolegliwości i jak sobie z nią poradzić.

Przyczyny powstawania modzeli i zrogowaceń

Gdy naskórek staje się coraz grubszy i rogowa tkanka naskórka gromadzi się w jednym miejscu, to mówimy o hiperkeratozie. Jednym z jej przejawów są tak zwane modzele, czyli duże i płaskie skupiska zrogowaciałej masy naskórka na stopie. Najczęściej mają one żółte zabarwienie oraz przyjmują okrągły lub owalny kształt. W większości przypadków modzele nie powodują żadnych dolegliwości bólowych. Przyczyny powstawania zrogowaceń są różne, ale do najczęściej spotykanych należy niefizjologiczne obciążenie stopy czy regularne obcieranie jednego miejsca na stopie. Do takich stanów może prowadzić nieprawidłowa budowa stóp, źle dobrane obuwie czy zbyt częste usuwanie martwego naskórka. Modzele i zrogowacenia najczęściej powstają na piętach, palcach, krawędziach stóp oraz głowach kości śródstopia.

Gdzie usunąć modzele i zrogowacenia?

W celu usunięcia modzeli i zrogowaceń należy zgłosić się do podologa. To specjalista, który zajmuje się leczeniem wszelkich dolegliwości stóp. Zrogowacenia i modzele są bezbolesne, ale zwlekanie z ich usunięciem może prowadzić do nieprzyjemnych powikłań. Pomijając fakt, że wyglądają one bardzo nieestetycznie, to pęknięcia naskórka mogą prowadzić do zakażeń skóry czy grzybicy. Dlatego należy je usunąć niezwłocznie. Najlepszym sposobem na znalezienie podologa spełniającego nasze oczekiwania jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową określonej frazy, np. " Usuwanie modzeli i zrogowaceń Radom". Dobry podolog przeprowadzi wywiad i badanie, aby znaleźć przyczyny powstawania modzeli oraz dobierze skuteczne metody leczenia.

Czy usuwanie modzeli i zrogowaceń jest skuteczne?

Przed rozpoczęciem usuwania zrogowaceń należy znaleźć przyczynę ich powstawania i na tym właśnie skupi się podolog podczas pierwszej wizyty. W przypadku wad czy deformacji układu kostnego stałe usunięcie modzeli jest niemożliwe. Z drugiej strony regularne wizyty w gabinecie i stosowanie odpowiednich rozwiązań zapobiegających pozwalają na utrzymanie stóp w dobrym stanie. W pozostałych przypadkach usuwanie modzeli jest skuteczne. Dolegliwości nie powracają, gdy wyeliminuje się ich przyczyny, np. zmieni obuwie na lepsze lub zastosuje wkładki ortopedyczne czy innego rodzaju zaopatrzenie odciążające. Czas leczenie zależy od stopnia zaawansowania zmian i odpowiedniej profilaktyki. Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie od jednego do kilku zabiegów.

  Schowek (0)