czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Poznaniu

Usuwanie nagniotków w Poznaniu

Żółte i twarde zgrubienia naskórka na palcach stóp, które z czasem powodują ból, nazywa się nagniotkami lub odciskami. Co jest przyczyną ich powstawania?
 
Czym są i jak powstają nagniotki?
 
Nagniotki powstają ze spłaszczonych komórek rogowych naskórka, które gromadzą się w jednym miejscu na skutek reakcji obronnej stopy na zwiększony ucisk. Pojawiają się, gdy:
 
- nosi się niewygodne obuwie,
- nieprawidłowo się chodzi,
- nieprawidłowo wysklepione jest śródstopie,
- palce stopy zachodzą na siebie.
 
Zwykle nagniotek posiada centralnie umiejscowiony czop rogowy, który wrasta się ostrym wierzchołkiem w głąb skóry i z czasem powoduje coraz silniejszy ból. Odcisk i jego okolicę często obejmuje stan zapalny, przez co pojawia się zaczerwienienie, świąd i jeszcze większy ból.
 
Jak zapobiegać powstawaniu nagniotków na stopach?
 
Aby pozbyć się nagniotków, warto zrezygnować z noszenia źle dobrego obuwia. Powinno się kupować buty popołudniu, gdy stopy są zmęczone i lekko spuchnięte, gdyż w ten sposób unika się kupowania butów zbyt ciasnych. Jeśli nagniotki pojawiają się z powodu wad anatomicznych stopy, powinno się natomiast skorygować je za pomocą wkładek lub obuwia ortopedycznego, ewentualnie zastosować specjalne separatory na palce stóp. W przypadku odcisków u dzieci konieczna jest wizyta u ortopedy i skorygowanie nieprawidłowego chodu.
 
Sposoby na nagniotki
 
Wiele osób próbuje usuwać odciski samodzielnie w domu. W tym celu moczą nogi w wodzie z mydłem i ścierają zrogowacenie pumeksem lub tarką. Czasem sięgają też po specjalne preparaty na odciski dostępne w drogeriach lub aptekach. Niestety, sposoby te często są zawodne.
 
 
Aby usunąć ze stopy uporczywy odcisk, powinno się zgłosić do podologa. Oferujemy profesjonalne leczenie nagniotków w Poznaniu i dajemy gwarancję, że ból stopy zniknie już po jednej wizycie. Wiemy, że Poznań daje wiele innych możliwości leczenia odcisków, jednak jako jedyni zapewniamy przeprowadzenie zabiegu usuwania nagniotków w sterylnych warunkach oraz bez jakiegokolwiek bólu.
 
Usuwamy nagniotki w całości, znieczulając pacjenta, by nie odczuwał bólu. Wycinamy odcisk wraz z czopem rogowym, a następnie zakładamy opatrunek na pozostałą po odcisku rankę. W niektórych przypadkach proponujemy usuwanie nagniotków ze stóp za pomocą frezarki. Frez diamentowy gruboziarnisty wykorzystujemy do usunięcia zewnętrznej warstwy zrogowaciałego naskórka, a za pomocą frezu próżniowego bądź różyczkowego usuwamy czop rogowy.
 
Jeżeli odcisk jest bardzo duży i bolesny, polecamy usunięcie go metodą wyłuskiwania za pomocą skalpela lub dłuta. Innowacją jest natomiast leczenie nagniotków laserem CO2, który jest bardzo skuteczną i wyjątkowo precyzyjną metodą. Nagniotek oraz jego trzpień są odparowane lub wycinane pod wpływem emitowanej energii lasera. Metoda ta jest niemalże bezbolesna, bezkrwawa i w pełni sterylna. Ponadto nie powoduje uszkodzeń sąsiednich tkanek, dzięki czemu powrót do zdrowia zajmuje pacjentowi znacznie mniej czasu - może on od razu powrócić do codziennych aktywności.
  Schowek (0)