czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie nagniotków w Szczecinie

Usuwanie nagniotków w Szczecinie

Nagniotki to nieestetyczne, żółtawe i bolesne zgrubienia pojawiające się przede wszystkim na palcach stóp. Są one utrudnieniem w codziennym chodzeniu. Niemal codziennie przemieszczamy się na nogach, a stopy w nieprawidłowym obuwiu narażone są na deformacje i zmiany skórne - nieleczone prowadzą do stanów zapalnych.
 
Podolog to specjalista, który usunie Twój ból i zupełnie zapomnisz o tym schorzeniu. Podstawowy zabieg rozpoczyna się od dokładnego obejrzenia stóp. Podolog przeprowadza również wywiad, który przybliża mu historię pacjenta i umożliwia dobór właściwego leczenia.
 
Jak powstają nagniotki?
 
Na pewno nie powstają w wyniku wirusów. Jest to efekt znacznego przeciążania stóp i dobór nieodpowiedniego obuwia. Genetyczne zniekształcenie palców stóp i nieprawidłowe wysklepienie śródstopia także przyczyniają się do powstawania nagniotków.
 
Jak zapobiegać powstawaniu nagniotków na stopach?
 
Po pierwszy należy pozbyć się niewygodnych butów i zacząć stosować peeling. Ważnym aspektem jest również regularne złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Masaż skóry to także kojąca ulga dla zmęczonych i przeciążonych stóp. Szczególnie trzeba skupić się na piętach i okolicach palców, gdzie nagniotki tworzą się najczęściej. Kiedy już doświadczymy nieprzyjemnych odcisków to najlepiej udać się do apteki po rekomendowane plastry. Te najlepsze zawierają substancje, które zmiękczają i zmniejszają nagniotki. Jednocześnie nasz ból powoli ustaje, a z czasem pozbywamy się problemu. Receptą na zniwelowanie przypadłości jest wkładka do butów, która pozwala na prawidłowe ułożenie stopy w niewygodnym obuwiu.
 
Zabiegi u podologa
 
Czasami domowe sposoby nie usuwają nagniotków. Należy wówczas zdecydować się na wizytę u podologa. Może on zniweczyć nasz problem przy pomocy skalpela lub dłuta. Metoda ta jest stosowana, kiedy odcisk jest zbyt duży i bolesny. Przy mniejszych nagniotkach możemy posiłkować się frezarką. Frez diamentowy gruboziarnisty używany jest do zewnętrznej warstwy zrogowaciałego naskórka, natomiast ten drobnoziarnisty z powodzeniem wystarczy do wygładzenia. Osoby cierpiące na tą przypadłość zachwalają zabiegi w Szczecinie.
  Schowek (0)