czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Częstochowie

Usuwanie odcisków w Częstochowie

Odciski to niezwykle bolesny problem, który dotyka bardzo wielu osób. Istnieją jednak sposoby, które skutecznie eliminują same odciski i towarzyszące im uczucie dyskomfortu. Warto jednak pamiętać, że ich usuwanie należy powierzyć wykwalifikowanemu specjaliście.

Odciski - przyczyny powstawania

Pod pojęciem odcisku należy rozumieć obszary zrogowaciałego naskórka, który powstaje w wyniku reakcji obronnej skóry na punktowy ucisk. W wyniku takiego działania, komórki rogowe są wgniatane w głębsze obszary skóry, co wiąże się z uczuciem dyskomfortu, a w większości przypadków – także z silnym bólem. Ten niezwykle powszechny problem najczęściej dotyczy osób z wadami postawy i różnymi dysfunkcjami narządu ruchu, jak choćby płaskostopie, jednak nie jest to obowiązującą regułą. Odciski często pojawiają się też na stopach zupełnie zdrowych osób, a przyczyną może być w tym przypadku noszenie niewłaściwego lub za ciasnego obuwia. Najczęstsze obszary występowania to:

• przedstopie,
• grzbietowa strona palców,
• obszar między palcami stóp.

Nieco rzadziej spotyka się odciski w okolicach pięt. 

Kiedy należy zasięgnąć konsultacji?

Odciski są bardzo często bagatelizowane, a same osoby dotknięte tym problemem, próbują poradzić sobie z nim domowymi sposobami. Bardzo szybko okazuje się to błędem. Nieleczone odciski wrastają coraz głębiej w skórę, przyczyniając się w ten sposób do zwielokrotnienia intensywności bólu. Zasada jest prosta – im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym krótsze będzie leczenie. Problemem tym zajmie się gabinet, oferujący usuwanie odcisków. Częstochowa, a raczej specjaliści z terenu tego miasta, zapewniają fachową pomoc i konkurencyjne ceny.

Jak wygląda zabieg usunięcia odcisków?

Usuwanie odcisków to zabieg, który każdorazowo powinien być wykonywany przez specjalistę. Profilaktyka i leczenie odcisków, leży w zakresie działalności gabinetów podologicznych. 

W przypadku zabiegu usuwania odcisków, najczęściej nie możemy mówić o jednej wizycie. Ilość zabiegów i wiążący się z nią czas trwania terapii, wynikają z czasu, który minął od chwili pojawienia się problemu do pierwszej wizyty w gabinecie podologa. Należy wiedzieć, że im dłużej wizyta jest odkładana, tym dłuższe i trudniejsze będzie leczenie. Usuwanie odcisków nie przewiduje wyłącznie serii zabiegów, ale także działania profilaktyczne, które zapobiegną występowaniu problemu w przyszłości. Podolog zaleci stosowny rodzaj obuwia i / lub wkładki ortopedyczne, które zapobiegną punktowym uciskom na stopie, jak również właściwe preparaty i zabiegi pielęgnacyjne.

  Schowek (0)