czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Koszalinie

Usuwanie odcisków w Koszalinie

Odciski skutecznie potrafią uprzykrzyć nam życie. Wie to każdy, kto zmagał się z tym problemem. Odcisk to nic innego jak zrogowaciały naskórek, który powoduje nie tylko miejscowy ucisk, ale także wgniatanie komórek rogowych w głąb skóry. Czym to się objawia? Między innymi bólem.

Choć odciski może mieć każdy z nas, to najczęściej cierpią na nie osoby, które mają płaskostopie podłużne i poprzeczne. Jeśli odcisk się pojawia to zazwyczaj ma to miejsce na przodostopiu, między palcami, bądź na grzbietowej stronie palców.

Dlaczego powstaje odcisk?

Odcisk może być spowodowany czynnikami, które są niezależne od nas np. kształt stopy. Nie da się ukryć, że bardzo często nasze złe decyzje wpływają na pojawienie się odcisków. Na odciski bardzo często skarżą się osoby, które noszą źle dopasowane obuwie. Jeśli jest ono za małe, niewygodne to może powodować stały nacisk na jedno miejsce, a od tego bardzo blisko do bolesnych odcisków. Na odciski narażone są także często panie noszące wąskie i niewygodne szpilki.

Nie lekceważ odcisków

Odcisków z pewnością nie należy lekceważyć. Te nie tylko bolą, ale także powodują niemały dyskomfort. Odciski mogą być przyczyną stanów zapalnych, dlatego im szybciej nastąpi ich usunięcie ze stopy-, tym lepiej.

Samo usunięcie odcisków nie pomoże, jeśli nie zadbamy o nasze nawyki. Przede wszystkim musimy zmienić obuwie na właściwie- przewiewne, wygodne i dostosowane do naszej stopy. Należy także zainteresować się wkładkami ortopedycznymi oraz odpowiednią pielęgnacją stopy. Tylko wtedy zabieg usuwania odcisków ma sens.

Nie warto zwlekać. Niestety im dłużej czekamy z wizytą u podologa, tym trudniej będzie usunąć nasz odcisk, bo będzie on głębszy. Po co narażać się na dodatkowy ból, skoro usuwanie odcisku zaraz, gdy się on pojawi jest o wiele łatwiejsze?

Codzienna pielęgnacja

Codzienna dbałość o stopy jest bardzo ważna w profilaktyce odcisków. Zadbajmy o dopasowane obuwie, które będzie dla nas komfortowe. Gdy nie ma takiej konieczności zrezygnujmy z wąskich szpilek na rzecz butów wygodniejszych. Do tego bądźmy w stałym kontakcie z podologiem. Wystarczy znaleźć takiego podologa w naszej okolicy, który będzie wzbudzał nasze zaufanie. By to zrobić warto sprawdzić bazę specjalistów w naszej okolicy bądź wyszukać poprzez Google wpisując frazę: Usuwanie odcisków Koszalin. W ten prosty sposób sprawdzimy, kto w naszej okolicy podejmuje się tego zabiegu i przy okazji szybko sprawdzimy opinie na jego temat. Pamiętajmy, że dobry podolog jest na wagę złota.

  Schowek (0)