czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Legnicy

Usuwanie odcisków w Legnicy

Definiując pojęcie odcisku, można określić je jako obszar zrogowaciałego naskórka, który pojawił się na skutek reakcji obronnej organizmu na ucisk w określonym miejscu. Najczęściej problem ten spotyka osoby, które cierpią na płaskostopie, ale nie tylko. Do takiego zdarzenia może dojść np. na skutek długotrwałej wędrówki w niewygodnym obuwiu. W wyniku ucisku rogowe komórki wgniatają się do środka skóry, co powoduje ból i dyskomfort. Najczystszym miejscem pojawiania się zmian są:


• Grzbietowa strona palców
• Przedstopie
• Okolice piety
• Pomiędzy palcami stóp

Jakie są najczystsze przyczyny powstawania odcisków?

• Źle dopasowane lub za małe buty
• Zwiększenie wytwarzania komórek rogowych na skutek nadmiernego, miejscowego ucisku na skórze.

Warto pamiętać, że każdy organizm ma indywidualne predyspozycje do powstawania tego typu zmian i nie można w żaden sposób ich generalizować.

Pod okiem profesjonalisty

Tylko fachowe usuwanie odcisków Legnica jest gwarancją, że zostanie to wykonane dobrze i co istotne będzie bezpieczne. Brak reakcji na pojawiające się zmiany może prowadzić do dyskomfortu odczuwanego w czasie chodzenia i bólu o dużym stopniu natężenia. Ponadto zdarza się, że nieleczone odciski wnikają coraz głębiej, przenikając warstwę skóry właściwej i powodują stany zapalne. Podolodzy są zgodni, że tylko szybka reakcja na pojawiające się odciski może zapobiec poważniejszym konsekwencjom. Im szybciej pacjent skorzysta z pomocy tym szybciej problem zostanie usunięty. Warto pamiętać, że od zdrowych stóp, w dużej mierze zależy komfort codziennego życia.

Warto pamiętać, że usuwając odciski nie eliminuje się jednocześnie od razu przyczyny ich powstania. Bowiem są osoby, o czym wspomniano, których układ kostny predysponuje do powstawania tego typu zmian. Dlatego ważne jest odpowiednia terapia i zachowanie pewnych środków profilaktyki. Należy do nich niewątpliwie wymiana obuwia na dobrze dopasowane i takie, które wykonane są z dobrej jakości materiałów, dopasowują się do stopy oraz skorzystanie z indywidualnie dobranych wkładek ortopedycznych. Odpowiednio dopasowane wkładki pozywają na właściwą amortyzację stopy i jej odciążenie, Konieczna jest także właściwa pielęgnacja oraz regularne wizyty u specjalisty. Do usunięcia odcisków w sposób kompleksowy zazwyczaj nie wystarczy jedna wizyta w gabinecie. Czas trwania leczenia zależy od rodzaju i zaawansowania powstałych zmian. Im szybciej osoba uda się po pomoc tym szybciej widoczne są efekty leczenia, a sama terapia jest bardziej skuteczna.

  Schowek (0)