czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Łodzi

Usuwanie odcisków w Łodzi

Odciski to zgrubienia naskórka, które występują najczęściej na palcach i podeszwach stóp. Wbrew pozorom jest to reakcja obronna organizmu na ciągły punktowy ucisk skóry, co prowadzi do zwiększonego wytwarzania komórek naskórka w tym miejscu. Następnie ciasno upakowane martwe komórki tworzą stwardniały stożek, który jest zwrócony ostrym końcem w kierunku leżących głębiej tkanek. Podczas chodzenia koniec ten uciska znajdujące się w skórze zakończenia nerwowe i powoduje ból. 

Kto jest narażony na powstanie odcisków?


Najbardziej narażone są osoby o tzw. wysokim podbiciu, u których podczas chodzenia nacisk na palce stóp jest szczególnie duży, co sprzyja ocieraniu się ich o obuwie oraz osoby z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym.

Co robić gdy pojawią się odciski?


Kiedy zaczynamy odczuwać ból przy chodzeniu, to jest ten czas, kiedy należy poszukać pomocy. Można oczywiście próbować ratować się samemu, stosując różne domowe sposoby na usuwanie odcisków, ale są to metody mało skuteczne i prawdopodobnie nigdy nie uda się nam w ten sposób usunąć odciska w całości. Najlepiej na zabieg usunięcia odcisków udać się do gabinetu podologicznego, ponieważ nieusuwane odciski są coraz głębiej są wdeptywane w głąb ciała i w końcu doprowadzają do pojawienia się bólu, uniemożliwiającego chodzenie, a nawet powodują powstanie stanów zapalnych. Podolog to specjalista zajmujący się chorobami kończyn dolnych, diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją. Często występuje jako doradca, od którego pacjent może dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o nogi, udziela wskazówek, dotyczących pielęgnacji stóp i paznokci oraz prowadzenia właściwego trybu życia, zapobiegającego chorobom stóp. Podolog w trakcie wizyty wykonuje tzw. pedicure leczniczy, dzięki któremu odcisk może zostać całkowicie usunięty bez szkody dla zdrowia. Im wcześniej się do niego zgłosimy, tym większą będziemy mieć pewność, że wyleczymy odciski i pozbędziemy się bólu.

Jak wygląda zabieg?


Podolog po dokładnym obejrzeniu stopy ocenia, czy ma do czynienia z odciskiem czy innym rodzajem schorzenia. Po analizie i rozpoznaniu odmiany odciska przystępuje do zabiegu. Odciski usuwa się w trakcie dwóch trzech wizyt wysokoobrotową frezarką, która usuwa stwardniałą skórę w taki sposób, że pacjent nic nie czuje. W razie konieczności może być zastosowane znieczulenie.

Jak utrzymać efekty zabiegu?


Gdy już usuniemy odcisk, a nie usuniemy przyczyny jego powstania, to nasz wysiłek pójdzie na marne, bo zmiany kostne, które doprowadziły do jego powstania, nie znikną. Dlatego ważne jest ścisłe zastosowanie się do zaleceń podologa. Dobre efekty przynosi:


- zmiana obuwia,
- jeśli to nie wystarcza – zastosowanie wkładek ortopedycznych,
- stałe stosowanie indywidualnych odciążeń,
- stała pielęgnacja stopy,
- stała opieka podologa.

Jak długo trwa terapia?


Czas trwania terapii zależy w głównej mierze od zaawansowania zmian na stopach. Im dłużej odkładaliśmy w czasie wizytę u podologa, licząc, że samo minie, tym trudniej będzie usunąć odciski.

A co z profilaktyką?


Na pierwszym miejscu w profilaktyce zapobiegania odciskom znajduje się odpowiednio dopasowane obuwie. Co więcej, nawet jeśli pojawi się na stopie odcisk, to zmieniając obuwie na inne, możemy doprowadzić do wchłonięcia odcisku przez nasz organizm.

Gdzie usuwać odciski?


Odciski najlepiej usuwać w profesjonalnych gabinetach podologicznych. W naszych gabinetach w Łodzi przeprowadzamy zabiegi przy zachowaniu bezpieczeństwa i rygorystycznie przestrzeganych zasad higieny. Stosowany przez nas sprzęt jest najwyższej jakości, po każdym zabiegu dezynfekowany i sterylizowany, a stosowane inne materiały pomocnicze są wyłącznie jednorazowe.

  Schowek (0)