czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Lublinie

Usuwanie odcisków w Lublinie

Odciski to nic innego, jak miejscowe zrogowacenie naskórka. Powstają na skutek reakcji obronnej uciskanego obszaru skóry. Podczas ucisku komórki rogowe są głęboko wgniatane, więc skutkiem jest odczuwanie bólu. W zależności od głębokości wgniatania stopień natężenia bólu może być różny. Na odciski narażone są w szczególności osoby, które borykają się z płaskostopiem poprzecznym oraz podłużnym. Miejsca najczęstszego występowania to przodostopie oraz grzbietowa strona palców, rzadziej na piętak i między palcami stóp. Źródłem odcisków może być m.in. zbyt ciasne obuwie, które wywiera stały i punktowy ucisk na skórę.
 
Jak usunąć odciski?
 
Skuteczne usunięcie odcisków jest możliwe wyłącznie dzięki zabiegom przeprowadzonym przez wykwalifikowanego podologa. Pamiętaj, że nie należy zwlekać z usunięciem odcisków, ponieważ powodują one silny ból, a także mogą przyczynić się do powstania stanu zapalnego skóry. Do specjalisty warto zgłosić się w momencie zauważenia pierwszych zmian skórnych. Z upływem czasu odcisk jest wciskany jeszcze głębiej w skórę, co może znacząco utrudnić i spowolnić proces leczenia. Im szybciej odwiedzisz gabinet podologiczny, tym szybciej pozbędziesz się problemu. Musisz wiedzieć, że doraźne usunięcie odcisków, nie usuwa źródła problemu. Zmiany w układzie kostnym stopy są nie do usunięcia, więc istnieje duże ryzyko ponownego tworzenia się odcisków w tym obszarze. Jeśli chcesz zminimalizować to ryzyko, musisz zadbać o komfort swoich stóp. Przede wszystkim należy pozbyć się ciasnych i nieodpowiednich butów. Warto zainwestować również we wkładki ortopedyczne, a także regularne odciążenie oraz amortyzację stóp. Kluczową rolę ogrywa pielęgnacja stóp według zaleceń specjalisty, a także systematyczne wizyty kontrolne.
 
Jak długo trwa usunięcie odcisków?
 
Ilość zabiegów ustalana jest na podstawie indywidualnego przypadku pacjenta. W zależności od stopnia zrogowacenia naskórka, czas usunięcia będzie dłuższy lub krótszy. Im więcej czasu upłynęło między powstaniem pierwszych zrogowaceń, a wizytą u podologa, tym większa ilość zabiegów będzie niezbędna. Nie warto bagatelizować problemu, ponieważ ignorowanie odcisków może przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Usunięcie odcisków jest możliwe do wykonania nawet podczas jednej wizyty u specjalisty, jednak jest to bardzo rzadki przypadek. Najczęściej do skutecznego pozbycia się zrogowaceń potrzeba od kilku do nawet kilkunastu wizyt.
 
Gdzie znaleźć odpowiedniego specjalistę?
 
W dzisiejszych czasach niemal każdy podolog zajmuje się profesjonalnym usuwaniem odcisków. Miasto Lublin oferuje szeroki wybór specjalistów. Za pośrednictwem Internetu możesz zapoznać się z ocenami i komentarzami wystawionymi przez pacjentów. Po wybraniu odpowiedniego podologa, masz możliwość zarejestrować się na wizytę online. Wystarczy, że wybierzesz jeden z wolnych terminów. Jeśli nie odpowiada Ci rejestracja internetowa, możesz skorzystać z rejestracji telefonicznej. Jest to nie tylko wygodne, ale również szybkie rozwiązanie.
  Schowek (0)