czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Sosnowcu

Usuwanie odcisków w Sosnowcu

Odciski to inaczej zrogowaciały naskórek, który bardzo przeszkadza i często jest uciążliwy - zwłaszcza dla osób aktywnych. Odciski powstają w wyniku reakcji obronnej skóry na miejscowy ucisk. Wówczas komórki rogowa wgniatają się głęboko w skórę i powodują potężny ból. Zazwyczaj tenże problem dotyka osoby zmagające się z płaskostopiem podłużnym, bądź poprzecznym. Zazwyczaj odciski pojawiają się w okolicach stawów środstopno-paliczkowych, paliczkowych, na małym palcu lub pomiędzy palcami, albo w okolicach pięt. Przyczynami są: nadmierny i stały ucisk na skórze, a także nieodpowiednie obuwie.


Skuteczne usunięcie odcisków to podstawa. Ważne jest również, aby dobrać odpowiednie i komfortowe wkładki ortopedyczne, które korygują wady podstawy, tak, by w przyszłości nigdy nie pojawiły się odciski. Warto pamiętać, że mogą one być przyczyną stanów zapalnych, w związku z czym nie należy zwlekać z wizytą w gabinecie podologicznym zbyt długo. Najlepiej zgłosić się do lekarza tuż po pojawieniu się problemów.

Choć odciski mogą zniknąć, to sam ambaras niekoniecznie. Aby wyeliminować całkowicie problem i nie martwić się o przyszłość, należy zmienić obuwie na komfortowe lub większe, zakupić wkładki ortopedyczne, bądź pielęgnować stopy. Warto być również pod stałą opieką podologa. W przeciwnym razie komórki rogowe nadal mogą wgniatać się w skórę, powodując kolejny ból, a także i nieprzyjemne stany zapalne.

Czas terapii jest zależny od czasu pojawienia się odcisków i zgłoszenia się do specjalisty. Im dłużej zwleka się z wizytą w gabinecie podologicznym, tym ciężej i dłużej walczy się z wyleczeniem odcisków, a to prowadzi to większego bólu i problemów, których w późniejszym czasie bardzo ciężko jest się pozbyć. Choć odciski są często lekceważone przez chorych, to jednak nie jest to rzecz, którą wolno zbagatelizować, bowiem nieleczone odciski mogą prowadzić do potężnych ambarasów w późniejszym czasie. Nieleczone rzadko kiedy udaje się usunąć w przeciągu zaledwie jednej wizyty.

Warto pamiętać, że odciski to nie są tematem tabu - jak mówi się w pewnych kręgach towarzyskich. Problem z pozoru błahy może stać się przyczyną wielu dolegliwości, dlatego bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie i komfortowe obuwie, które nie przysparza ów problemów, a także warto pielęgnować stopy i pięty w należyty sposób. Wówczas ryzyko powstania odcisków zmniejszy się. Jeśli jednak się pojawią - warto udać się do dobrego i sprawdzonego specjalisty, który pomoże w odpowiedni sposób.

  Schowek (0)