czasnastopy.pl

 
 
 
Strona główna > Zabiegi > Usuwanie odcisków w Zielonej Górze

Usuwanie odcisków w Zielonej Górze

Odciski... kto ich nie miał? Chyba każdy z nas kojarzy te bolące bąble, wypełnione płynem surowiczym. O ile jednak ich powstawanie na rękach jest krótkotrwałe i zazwyczaj kończy się na kilkudniowym pieczeniu, o tyle w przypadku stóp problem jest znacznie większy. Jak wyleczyć odciski i czym są one spowodowane? Zapraszamy do przeczytania poniższego opisu...

Jak leczyć odciski?

Odciski, to zwykła reakcja obronna organizmu. Powstają wtedy, gdy tkanka rogowa zaczyna punktowo naciskać na wewnętrzną część skóry. W efekcie, dochodzi do powstania dużej ilości tkanki rogowej a także - wspomnianego płynu, mającego charakter bakteriobójczy.

Leczenie odcisków, można podzielić na dwa etapy. W pierwszym z nich, mamy do czynienia z klasycznym wyeliminowaniem samego odcisku. Jest to czynność, którą doświadczony podolog może wykonać na pierwszej wizycie. Najbardziej istotne jest jednak to, by zakończyć proces leczenia. Jak to zrobić?

Diagnoza i leczenie

Usuwanie odcisków Zielona Góra, nie ogranicza się wyłącznie do fizycznego usunięcia odcisku. Jego powstawanie może być zależne od kilku czynników. Oto najczęstsze z nich:

1. Zmiany w obrębie kości stopy. Zmieniona struktura i kształt kości stopy, bardzo często prowadzą do nierównomiernego (niefizjologicznego) rozłożenia ciężaru naszego ciała na stopie i tym samym - do powstawania odcisków w różnych punktach stopy.

2. Nieodpowiednie obuwie. Powstawanie odcisków, może mieć również charakter sztuczny. Dlaczego? Ponieważ my sami możemy do tego doprowadzić, nosząc np źle dopasowane obuwie, bądź też niewygodne wkładki. 

3. Odciski mogą mieć również inną genezę. Bardzo często, za ich powstawanie są odpowiedzialne choroby cywilizacyjne a konkretnie - nadwaga i otyłość. 

Jak leczyć odciski?

Usuwanie odcisków Zielona Góra, to pierwszy krok na drodze do ich pełnego wyeliminowania z naszych stóp. Proces leczenia, jest w tym przypadku zależy od genezy powstawania odcisków.

Jeśli za ich powstanie jest odpowiedzialna zbyt duża masa ciała, to istotne będzie jak najszybsze zrzucenie wagi. Zbyt długi proces odchudzania, może wpłynąć na deformację kości stopy. 

Jeśli za powstanie odcisków odpowiedzialna jest nieprawidłowa budowa kości, jedynym rozwiązaniem jakie nam pozostaje jest założenie odpowiedniego obuwia korekcyjnego, które odciąży kluczowe miejsca na mapie naszej stopy.

A jeśli odciski powstają poprzez wadliwe bądź niewygodne obuwie, będziemy musieli po prostu je szybko zmienić na wygodniejsze. Zanim ich budowa nie wpłynie na kształt kości stopy.

 

  Schowek (0)