Usuwanie odcisków we Wrocławiu
Twarde odciski to jedna z najczęstszych dolegliwości stóp u osób dorosłych. Powstają one zazwyczaj wskutek długotrwałego tarcia lub ucisku. Rogowacenie skóry jest rodzajem reakcji obronnej na jej długotrwałe uszkodzenie. W przypadku odcisków mamy jednak do czynienia również z wrastającą w głąb stopy warstwą komórek rogowych, które powodują ból. Z czasem może on doprowadzić do sytuacji, w której nie będziemy w stanie chodzić. Dlatego nie powinno się bagatelizować pierwszych objawów powstawania odcisków. Wrocław oferuje nam wybór gabinetów podologicznych, w których specjaliści dobrze zajmą się naszymi stopami i pozbawią nas odcisków.
Przyczyny powstawania odcisków
Powodem pojawiania się odcisków może być wiele. Jeżeli jednak leczenie ma być skuteczne, podolog musi w pierwszej kolejności zdiagnozować przyczynę. W przeciwnym razie problem będzie powracał, ponieważ skóra na stopie nadal narażona będzie na tarcie lub ucisk. Wskazanie i wyeliminowanie przyczyny powstawania odcisków jest zatem równie ważne jak sama terapia.
Do najczęściej wymienianych przyczyn powstawania odcisków należą:
- nieodpowiednie obuwie (za małe lub nie dopasowane)
- wady postawy, wpływające na nacisk na stopę,
- płaskostopie,
- nieprawidłowy sposób chodzenia.
Na odciski szczególnie narażone są osoby z nadwagę, u których nacisk masy ciała na stopę jest większy niż u osób o wadze proporcjonalnej do ich budowy ciała.
Przebieg terapii
Przebieg i czas trwania terapii jest w dużym stopniu zależny od tego w jakim stadium schorzenia pacjent zgłasza się do gabinetu. W przypadku odcisków i stosunkowo niewielkiej rozległości można je skutecznie usunąć w trakcie jednej wizyty i w przypadku usunięcia przyczyny powstawania odcisków problem nie powinien powracać. Przeznacznie bardziej rozległym schorzeniu może być konieczne zastosowanie nieco dłuższego leczenia. W obu przypadkach zaleca się po zabiegu używanie specjalnych wkładek ortopedycznych. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie powstawaniu odcisków. W niektórych przypadkach może się okazać że wskazana jest dłuższa obserwacja. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których odciski wniknęły głęboko w strukturę tkanek stopy.
Jeżeli terapia ma być skuteczna, podolog musi zdiagnozować przyczynę powstawania odcisków. W wielu przypadkach (np. wady postawy czy nieprawidłowy chód) może się to również wiązać z koniecznością odwiedzenia innego lekarza-specjalisty, który będzie w stanie skorygować nieprawidłowości. W większości przypadków trwałość zabiegu zależy jednak przede wszystkim od samego pacjenta i tego na ile restrykcyjnie przestrzega zaleceń podologa. Dotyczy to przede wszystkim wyboru obuwia.
Boks reklamowy prawa kolumna, do uzupełnienia w PA. Blok ten wyświetla się również z prawej strony listy firm.