czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1

Podologia to nauka dość nowa. Obejmuje ona zarówno leczenie, jak też pielęgnację stóp. Jeśli więc odczuwamy jakiekolwiek problemy z naszymi stopami, gabinet podologiczny Białystok będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Wizyta w gabinecie podologicznym wygląda zupełnie tak samo, jak w przypadku innych gabinetów. Z tą jednak różnicą, że podobieństwa kończą się na samym wejściu do gabinetu. Reszta to już w ogóle inna kwestia...

Na samym początku rozmawiamy ze specjalistą, czyli podologiem. Rozmowa ta ma charakter wywiadu lekarskiego. Specjalista chce w ten sposób jak najwięcej dowiedzieć się o stanie naszych stóp, naszej aktywności fizycznej i wielu innych rzeczach, które pomogą mu w szybkiej diagnostyce.

Kolejnym krokiem będzie założenie karty pacjenta. Zostaną w niej zapisane wszystkie najistotniejsze informacje związane z naszym zdrowiem. Wszelkie nieprawidłowości jakie zauważy podolog, będą w niej dokładnie odnotowywane. 

Gdy już będziemy mieli swoją kartę, podolog określi co nam dolega i ewentualnie przygotuje plan leczenia. Jeśli są to schorzenia bądź zmiany takie jak modzele czy odciski, to musimy przygotować się nawet na kilkanaście wizyt. Nawet jeśli wspomniane zmiany zostaną w miarę szybko usunięte, to zawsze istnieje ryzyko ich nawrotu. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej nie rezygnować z wizyt zaraz po usunięciu problemu. 

Może się też okazać, że podolog zdiagnozuje u nas znacznie niebezpieczniejsze schorzenia. Wszak stopy, to "centrum informacyjne" o stanie naszego organizmu. Niezbędnym może więc okazać się skierowanie do innej poradni specjalistycznej. W tym przypadku rola podologa może ograniczyć się wyłącznie do złagodzenia skutków choroby i ewentualnego ich spowolnienia.

Wizyta w gabinecie podologicznym, może być również efektem skierowania nas z innej poradni specjalistycznej. Może się okazać, że podologowi zleci się wykonanie określonych zabiegów, które mają wspomóc kurację.

Czy i kiedy do gabinetu podologicznego?

Niestety świadomość podologiczna nie jest jak na razie w naszym kraju zbyt rozwinięta. Wciąż traktuje się stopy po macoszemu, pomimo że przez całe nasze życie muszą one znosić ciężar naszego ciała. 

Wizyta w gabinecie podologicznym staje się konieczna w momencie, gdy pojawiają się pierwsze oznaki dolegliwości związanych ze stopami. Ból, pieczenie i przede wszystkim zmiany skórne, to pierwsze oznaki, po których ta wizyta stanie się nieodzowna. 

Co jeśli zaniedbamy nasze stopy? Jeśli mamy do czynienia z niewielkimi i niegroźnymi zmianami dermatologicznymi (np modzele), w dłuższej perspektywie raczej nic nie będzie nam grozić. W niektórych przypadkach może pojawić się ból, ale są to przypadki sporadyczne. Czasami jednak różne takie zmiany (modzele, odciski a nawet kurzajki), mogą wywołać powstawanie znacznie groźniejszych infekcji, również o charakterze bakteryjnym czy grzybiczym.

Podsumowując, gabinet podologiczny Białystok nie powinien być przez nas omijany łukiem. Nawet jeśli nie grożą nam różne dolegliwości, zawsze możemy skorzystać z usług podologa w zakresie pielęgnacji stóp.

  Schowek (0)