czasnastopy.pl

 
 
 

Lista gabinetów

1 2 3 »

Choć podologia jest w Polsce dziedziną medycyny, która dopiero się rozwija, popularność gabinetów podologicznych rośnie w bardzo szybkim tempie, powoli zbliżając się do podobnego poziomu popularności, jak chociażby w krajach Europy Zachodniej. Zagadnienie dbałości o stopy zatacza coraz szersze kręgi, szczególnie wśród kobiet, które eksponują swoje stopy w efektownych szpilkach lub boso - na basenie czy na plaży. Kobiety marzą o tym by ich stopy w niemal każdej sytuacji wyglądały pięknie i zdrowo, wzbudzając powszechny zachwyt. W Warszawie można znaleźć wiele nowoczesnych gabinetów podologicznych. Wybór odpowiedniego gabinetu to gwarancja szybkiego wyleczenia wszelkiego rodzaju schorzeń stóp, niezależnie od przyczyny ich powstania. Znajdujący się w takim gabinecie podolog jest w stanie zdiagnozować bez problemów określone schorzenie stopy, określić jego przyczyny i wdrożyć dostosowaną do sytuacji formę leczenia. 

Dlaczego dbanie o stopy jest tak istotne?

Zagadnienie pielęgnacji stóp często jest niedoceniane. Tymczasem zadbane stopy to nie tylko wizytówka ich posiadacza, ale także gwarancja tego, że będą one jemu służyły długo, także w okresie starości, kiedy to organizm jest znacznie bardziej narażony na wystąpienie szeregu groźnych schorzeń. Odpowiednio szybka reakcja w przypadku pojawienia się na skórze lub na paznokciach niepokojących zmian, jest w stanie wiele zdziałać. Utrzymane w dobrym stanie stopy zwiększają sprawność ruchową co przekłada się na większą aktywność w starszym wieku.

Przygotowanie do wizyty w gabinecie podologicznym

Przygotowując się do wizyty w gabinecie podologicznym należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią higienę stóp. Odświeżone przed badaniem stopy pozwalają poczuć się w pełni komfortowo. Trzeba także przygotować się odpowiednio pod względem medycznym. Chodzi tutaj o przekazanie podologowi jak najbardziej precyzyjnych informacji na temat swojego zdrowia, tj. zdiagnozowanych chorób, stosowanych środków farmakologicznych. Jeśli posiadamy aktualne wyniki badań, dobrym pomysłem może być ich zabranie ze sobą do podologa. Dysponując takimi danymi, lekarz podolog jest w stanie właściwie ukierunkować leczenie określonych schorzeń stóp. Będąc już w gabinecie podologicznym, nie należy się krępować. Trzeba zadać podologowi taką ilość pytań, która będzie konieczna. W ten sposób można uzyskać pełne informacje na temat przebiegu leczenia określonych schorzeń obejmujących stopy.

Z jakich sprzętów korzysta gabinet podologiczny?

Podolog w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń stóp stosuje wysokiej jakości sprzęt i narzędzia. Niezbędnym sprzętem, który można znaleźć w każdym gabinecie podologicznym, jest regulowane krzesło podologiczne z wygodnym oparciem, zagłówkiem, podnóżkami i podłokietnikami, które może być dodatkowo sterowane elektronicznie. Oprócz tego w profesjonalnym gabinecie podologicznym można znaleźć także frezarki podologiczne i lasery. Z kolei o czystość narzędzi stosowanych w leczeniu schorzeń stóp, dba specjalistyczne urządzenie - autoklaw. Takie wyposażenie gabinetu podologicznego, zapewnia maksymalny komfort w leczeniu schorzeń stóp, sprawiając jednocześnie, że leczenie przebiega możliwie bezboleśnie, jest skutecznie i nie grozi nam w jego trakcie zakażenie różnego rodzaju bakteriami.

Jakie schorzenia stóp można leczyć w gabinecie podologicznym?

Do gabinetu podologicznego można się udać w przypadku pojawienia się większości schorzeń obejmujących stopy. Najczęstszymi problemami zgłaszanymi u podologa są zmiany skórne, w formie np. odcisków, modzeli, kurzajek czy pękających pięt, zmiany na paznokciach (związane z wrastaniem paznokci lub z grzybicą), deformacje stóp i ich konsekwencje (płaskostopie, halluksy), a także powikłania związane z innego rodzaju schorzeniami (jak np. tzw. stopa cukrzycowa w przypadku cukrzycy).

Dlaczego warto jest udać się do gabinetu podologicznego?

Gabinet podologiczny daje nie tylko możliwość skorzystania w leczeniu schorzeń stóp z profesjonalnego sprzętu, ale także z wiedzy wysokiej klasy specjalistów. Specjaliści w zakresie podologii oprócz wiedzy na temat technik leczenia określonych schorzeń stóp, posiadają także wiedzę w zakresie ich profilaktyki. Doświadczenie w wielu różnych przypadkach to gwarancja zastosowania skutecznego leczenia w każdym przypadku.

Przy leczeniu schorzeń stóp należy zachować bardzo dużą ostrożność. Udając się z określonym problemem do kosmetyczki lub też próbując go rozwiązać samodzielnie, można wyrządzić swoim stopom krzywdę. Brak znajomości określonych zasad, związanych chociażby z moczeniem stóp, usuwaniem naskórka czy wrastających paznokci często jest przyczyną pogłębienia się określonych problemów ze stopami. Tylko podolog jest w stanie sprawić, że leczenie schorzeń stóp będzie w pełni skuteczne i pozbawione efektów ubocznych. Dobry podolog wie np. że istnieje kilka rodzajów odcisków, które leczy się różnymi metodami, czy nieodpowiedni rosnący paznokieć, to paznokieć wkręcający bądź wrastający, a także w jaki sposób założyć klamrę paznokciową.

  Schowek (0)